Kategoriler
Rehberler

Bilgisayardan iPhone’a iTunes Kullanmadan PDF Dosyası Aktarmak

Bilgisayardan iPhone’a iTunes kullanmadan PDF dosyası aktarmak için izlenmesi gereken aşamaları anlatacağız. Adobe firmasının geliştirdiği PDF günümüzde döküman, belge ve e-kitap paylaşımı için sıkça tercih ediliyor. Hemen her cihaz ve platformda aynı şekilde görüntülenebildiği ve dosya boyutları makul seviyede olduğu için PDF dosya biçimini çok seviyoruz. Bilgisayarınızda bulunan PDF dosyalarını iTunes yazılımıyla uğraşmadan iPhone’unuza aktarmak isteyebilirsiniz. Mac ve Windows bilgisayarlarda bunun için faydalanabileceğiniz yöntemler var.

Bilgisayardan iPhone’a iTunes Kullanmadan PDF Dosyası Aktarmak

Eğer bir Mac sahibiyseniz bilgisayarınızdaki PDF’leri iPhone’a aktarmak için Apple’ın AirDrop özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Mac sisteminizde bulunan ve iPhone’a transfer etmek istediğiniz dosyaya sağ tıklayın.

Share seçeneğine tıklayın ve karşınıza gelen arayüzden AirDrop‘u seçin.

Ekranda iPhone’unuz belirdiğinde üzerine tıklayın.

Dosya aktarımı tamamlandığında iPhone’da AirDrop menüsünü göreceksiniz, dökümanı açmak için bir uygulama seçmeniz istenecektir.

İlginizi Çekebilir:  Android için Doc - PDF | PDF - Doc çevirici

Buradan iBooks veya başka bir uygulamayı seçebilirsiniz.

NOT: Eğer AirDrop menüsünde iPhone’u göremiyorsanız hem Mac hem de iPhone’da Wi-Fi ve Bluetooth’un etkin durumda olduğundan emin olun. AirDrop özelliğiyle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bu arada PDF dosyalarını iCloud hesabınız yüklediğinizde de bu dosyalara iBooks ile kolayca erişebileceğinizi belirtelim. Tabii iCloud hesabına bağlı olan Apple ID ile iPhone’da oturum açmış olmanız lazım.

Windows bilgisayarlarda AirDrop olmadığı için farklı bir yöntem izlenmeli. Windows bilgisayarınızda tarayıcınızı açın ve e-posta hesabınıza giriş yapın.

iPhone’a aktarmak istediğiniz PDF’leri e-posta eki yapın ve e-postayı iPhone’da kullandığınız e-posta adresine gönderin.

Mail ile gönderdiğiniz PDF eklerini indirin. Ekranda sağ alt kısımda bulunan paylaşma butonuna dokunun ve karşınıza gelen arayüzdeki Copy to iBooks seçeneğine dokunun. PDF belgesi iBooks uygulamasında açılacaktır.