Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android Telefonlar İçin iOS 11 Bildirim ve Zil Sesleri

Android Telefonlar İçin iOS 11 Bildirim ve Zil Sesleri ile karşınızdayız. Android bugün tüm dünyada yüz milyonlarca akıllı telefon kullanıcısının tercih ettiği bir işletim sistemi. Kullanıcı dostu olmasının yanı sıra üreticilerin hemen hepsinin bu işletim sistemini kullanması Android’in hayatımızda bu denli yeri olmasının en büyük nedeni. Açık kaynak kodlu olması sayesinde geliştiricilerin de radarına girmeyi başarıyor.

3 Adımda En Kolay Yöntemle iPhone Zil Sesi Yükleme

Android’li akıllı telefonlar geniş özelleştirme olanakları sunmakta. Bildirim ve zil seslerini değiştirebilme Android’in sunduğu özelleştirme olanakları için küçük birer örnek olabilir. Apple’ın iOS 11 işletim sisteminde yer verdiği bildirim ve zil seslerini Android işletim sistemli akıllı telefonunuzda kullanmak isteyebilirsiniz. 12 adet bildirim ve 28 adet zil sesi var. Aynı zamanda iPhone X’e özel olan zil sesi de bulunmakta.

Android Telefonlar İçin iOS 11 Bildirim ve Zil Sesleri

iOS 11 işletim sisteminin zil ve bildirim seslerini bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

Bu sesleri kullanmak için izleyebileceğiniz iki yöntem var.

Yöntem 1

ZIP dosyasını indirdiğinizde içerisinde media adlı bir klasör göreceksiniz. Bu klasörü akıllı telefonunuzun dahili depolama birimine kopyalayın. Android’li birçok akıllı telefonda bu zil seslerinin ilgili menüde belirdiği görülecektir. Bu mümkün olmadıysa ikinci yöntemi kullanabilirsiniz.

Yöntem 2

Google Play uygulama mağazasında zil sesi ayarlamak için çok sayıda uygulama bulunmakta. En çok bilinenlerinden birisi Ringtone Maker. Bu uygulamayı indirip çalıştırın. Arayüzde MP3 dosyalarının listelendiğini göreceksiniz.

Kullanmak istediğiniz zil sesini bulun ve zil sesi olarak ayarlamak için Make Default Ringtone, bildirim sesi olarak ayarlamak için Make default notification, alarm sesi olarak ayarlamak içinse Make default alarm seçeneğini kullanın.