Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Materyal Tasarımlı Not Alma Uygulaması

Materyal maddesel tasarım ilkesi Android dünyasına şekil veren son akım ve sadelik ön planda. Android 5.0 ile devreye giren bu akım günümüzde Android 8.0 ile de devam ediyor ama elbette daha modern hale getirildi. Bu tasarıma uygun bir not alma uygulaması olan Material Notes hazır.

Cover art

Android: Materyal Tasarımlı Not Alma Uygulaması

Tam adı Material Notes: Colorful Notes olan yeni uygulama aslında işlev olarak diğer not alma uygulamalarından pek farklı değil ama daha renkli, canlı bir yaklaşım içeriyor. Aynı zamanda tek bir notu bile dört haneli PIN ile koruma seçeneği var.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

Ücretsiz olan bu uygulamayı indirin ve kurun. İlk açtığınızda herhangi bir not olmadığını işaret edecek. Yeni bir not almak için hemen yazmaya başlayabilirsiniz.Başlık ve içeriği girebilirsiniz. Bu yapısıyla Google Keep benzeri bir liste oluşturma olanağı veriyor. Böylece kolaylıkla alışveriş listeleri yapılabiliyor.

Herhangi bir notu gizlemek ve size özel kılmak için üstte görülen asma kilit sembolüne basın ve dört haneli PIN girin. Arzu ederseniz yıldızla favorilere ekleyebilirsiniz. Bir diğer seçenekse günü gelen işlemlere hatırlatıcı eklemek.

Hatırlatıcı ekleyince bildirim olarak üst kısımda gelecek ve haberdar olacaksınız. Materyal tasarımın artısı notlara eklenebilen renkler ve bu sayede ayırt etmek kolaylaşıyor.

Ayarlar arasında gece modu var ve uygulamanın arka zemini koyu renk yapılabiliyor. Anlamak kolaylaşıyor ve batarya daha az zorlanıyor.