Kategoriler
Rehberler

Android: Telefona Yüz Tanıma Kilidi Ekleme

Geniş bir ekranın yanı sıra yüz tanıma kilidi özelliğinin toplandığı OnePlus 5T’de Android deneyimini doyasıya yaşayabilirsiniz. Yüz tanıma kilidi ile kilit ekranını daha güvenli hale getirebilir, kilit açmak için herhangi bir şifreye gerek duymadan kilit ekranına sadece yüzünüzü okutarak ekranı geçebilirsiniz.

Eğer bir OnePlus 5T‘ye sahip değilseniz ve yüz tanıma kilidi ile telefonunuzu koruyamıyorsanız hiç sorun değil. Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuza OnePlus 5T’de yer alan yüz tanıma kilidini ekleyebilirsiniz.

Android: Telefona Yüz Tanıma Kilidi Ekleme

1- AutoInput İçin Beta’ya Katılın ve AutoInput’u İndirin

Yüz tanıma kilidi için geliştirici João Dias‘ın AutoInput uygulamasının beta sürümünü indirmeniz gerekiyor. Beta sürümünü edinmeniz için AutoInput Google+ Topluluğu‘na katılmanız gerekiyor. Topluluğa katılmak için buraya tıklayın.

Topluluğa katıldıktan sonra uygulamayı indirmek için buraya tıklayın.

2- Uygulamanın Ücretsiz Deneme Sürümünü Kullanın veya Pro Sürümünü Satın Alın 

AutoInput’taki deneme sürümü 7 gün için geçerlidir. Uygulamayı uzun vadeli kullanacaksanız uygulamanın Pro sürümünü satın alın.

3- Erişilebilirlik Hizmetini Etkinleştirin

Uygulamayı açın ve uygulamada yer alan Etkin Değil‘e dokunun. Bu başlığa dokunduğunuzda uygulama sizi erişilebilirlik ayarlarına yönlendirir. Bu ayarlarda AutoInput’a dokunun ve uygulamayı etkinleştirin.

4- Otomatik Tuş Kilidini Kapatın

Uygulama ayarlarına geri dönün. Otomatik Tuş Kilidini Kapat‘a dokunun ve bu özelliği kapatmak için seçeneği aktifleştirin.


5- Güvenlik Kilidi Türünü Değiştirin

Ayarlar > Kilit Ekranı ve Güvenlik‘e dokunun. Daha sonra Akıllı Kilit’e basın. Burada telefonunuzun kilit ekranında kullanıyorsanız kullandığınız PIN’i girmeniz gerekecek. Daha sonra Güvenilir Yüz‘e dokunun ve yönergeleri izleyin.

Android: Telefona Yüz Tanıma Kilidi Ekleme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Foruma gitmek için buraya tıklayın.