Kategoriler
Rehberler

Android: Cihazdaki Eski Fotoğrafları Yedekleme ve Silme

Android işletim sistemli akıllı cihazınızda, galerinizde yer alan eski fotoğrafları silerek telefonun dahili depolama alanını genişletebilirsiniz. Telefonunuzda eski fotoğrafları tutarak dahili depolama alanını daraltır, uygulama yüklerken dahili depolama alanı hatası alırsınız.

Android: Cihazdaki Eski Fotoğrafları Yedekleme ve Silme

Fotoğrafları Yedekleme

Cihazdaki eski fotoğrafları silmeden önce fotoğrafları yedekleyebilirsiniz. Fotoğrafları bulut uygulamalarını kullanarak yedeklemek daha güvenlidir. Bunun için Google Drive veya OneDrive‘ı tercih edebilirsiniz.
Google Drive’ı Android işletim sistemli akıllı cihazınıza indirmek için buraya, OneDrive’ı indirmek için buraya tıklayın.

Fotoğrafları Silme

Fotoğraflarınızı yedeklediğinizden emin olduktan sonra fotoğrafları silebilirsiniz. Yedeklediğiniz fotoğrafları Android cihazınızdan silmek için Carousel‘i kullanabilirsiniz. Carousel’i Türkiye’de kullanmak şu an mümkün değildir. Carousel’i indirmek için buraya tıklayın.

Carousel’i indirdikten sonra uygulamayı açın ve Ayarlar‘a dokunun. Telefon Alanını Boşalt seçeneğine tıklayın, uygulamanın fotoğrafların telefonda ne kadar yer kapladığını size aktarması için biraz bekleyin ve silin.


Google Fotoğraflar‘ı kullanarak da eski fotoğraflarınızı silebilirsiniz. Google Fotoğraflar’ı açın ve Aygıt Klasörleri‘ne dokunun. Silmek istediğiniz eski fotoğrafları seçin ve dikey şekilde bulunan üç nokta simgesine tıklayın. Son olarak Cihaz Kopyasını Sil seçeneğine dokunun.