Kategoriler
Rehberler

iOS: Uygulama Marketi Ülkesini Değiştirmek

Apple ID kimlik numaranız ülkeye bağlı olarak atanıyor. Başka bir ülkeden alınan Apple kimliği Türkiye’de çalışmaz ve ödeme sistemi ana ülkenin para birimine kilitlenir. Bu yüzden başka ülkedeki marketten o ülkenin para birimiyle alışveriş yapmak için değiştirmeniz gerekiyor.

iOS: Uygulama Marketi Ülkesini Değiştirmek

Maalesef Apple kimlik ülkesini değiştirmek o kadar da kolay değil. Bir uygulama bulup sadece belirli ülkelerde kullanıma sunulduğunu görebilir ve o ülkeye geçmek isteyebilirsiniz. Bu sorunları aşmak içinse Switchr adlı web uygulaması imdada yetişiyor. Sadece iOS yüklü cihazlarda sonuç veriyor. Herhangi bir internet tarayıcı olabilir ama iPhone ya da iPad ile açmalısınız.

http://switchr.imagility.io adresini ziyaret edin ve tanıtım ekranını geçin. Ardından isterseniz ana ekran olarak seçin. Sonrasında üstte çıkan arama kutusunu kullanarak geçiş yapacağınız ülkeyi seçin. Ülke bayrağına tıklayın ve gelen uyarıyı kabul edip devam edin. Ardından App Store mağaza açılacak ve uygulamanın bu ülkede olmadığı söylenecek. Seçenekler iptal ve ülke değiştirme olacak.

Ülke değiştirneye tıklayınca uygulama açılacak ama sadece App Store uygulamasının ülke gösterimi değişecek, size ait Apple ID kimliğinin kayıtlı olduğu ülke değişmeyecek. Sadece oturumdan çıkmadan o ülkenin marketinde gezebilirsiniz. Sonuç olarak uygulamanın diğer ülkedeki fiyatı, değerlendirmesi ve sıralaması gibi bilgiler kolayca görülebilir. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.