Kategoriler
Rehberler

iPhone X Şarj Olmama Sorunu ve Çözümü

Apple iPhone X Şarj Olmama Sorunu ve sorunun çözümü için neler yapabileceğinize değineceğiz. Bugün akıllı telefon üreticilerinin en büyük çıkmazlarından birisi pil ömrünün yıllardır kayda değer şekilde artırılamaması oldu. Pil teknolojilerinde ciddi bir gelişmenin sağlanamaması bu duruma neden oluyor. Bazı üreticiler yüksek kapasiteli pillere sahip akıllı telefon modelleri hazırlayarak bu sorunu tolere etmeyi deniyor. Apple’ın yeni iPhone X akıllı telefonu da harika bir ürün olmasına rağmen cihazda pille ilgili sorunlar yaşanabiliyor.

iPhone X Şarj olmama sorunu birçok sebepten kaynaklanabilir. Kullanıcılar yavaş şarj olma veya hiç şarj olmama gibi sorunlarla karşı karşıya kalabiliyor. Burada pilde veya şarj konnektöründe donanımsal bir hasar olabileceği gibi kullanıcı tarafından aşılabilecek daha basit sıkıntılar da olabilir. Teknik servise başvurmadan önce yapılabilecek birkaç şey var.

iPhone X Şarj Olmama Sorunu ve Çözümü

  • iPhone X için kablosuz şarjı deniyorsanız öncelikle aygıtınızla birlikte gelen USB adaptörü ve kablosu ile aygıtınızı şarj edebildiğinizden emin olun. Üçüncü parti aksesuar kullanıyorsanız aksesuarın Apple onaylı olup olmadığını kontrol edin.
  • Lightning kablonuzda veya USB adaptörünüzde kopma veya eğilmiş uçlar gibi hasar belirtileri olup olmadığına bakın. Farklı bir prizde şarj etmeyi deneyin. Mümkünse iPhone kullanan bir arkadaşınızdan sağlam olduğunu bildiğiniz kablo ve adaptör alarak cihazınızın şarj olup olmadığını gözlemleyin.
  • Akıllı telefonunuzun alt kısmında bulunan şarj bağlantı noktasındaki birikintileri temizleyin, ardından şarj kablonuzu cihaza sıkıca takın. Şarj bağlantı noktası hasarlıysa teknik servise başvurmanız gerekebilir.
  • Akıllı telefonu yarım saat şarjda bırakın ve şarj olup olmadığını gözlemleyin.
  • Cihazı yeniden başlamaya zorlayın. (Burada değinmiştik.)
  • iPhone X yüzde 80 seviyesinden sonra şarj olmuyorsa ısınma sorunu nedeniyle işletim sistemi şarj olmayı engelliyor olabilir. Bu durumda cihazın ve şarj adaptörünün soğumasını bekleyin ve şarj etmeyi daha sonra tekrar deneyin.
  • Sonuç alamıyorsanız Apple teknik servisine başvurun.