Kategoriler
Rehberler

Root’lu OnePlus 5T’ye OTA Güncellemesi Kurmak

Bir OTA güncellemesi yüklemek o kadar da zor değil. Ancak, bu durum cihazdan cihaza değişebiliyor. Root işlemi özünde kullanıcıların cihazlarına ekstra özellikler eklemelerine olanak tanıyor ve bunun için muhtemelen çok sayıda seçeneğin olduğunu söylemek yanlış olmaz. Root işlemini destekleyen herhangi bir Android tabanlı cihazın becerileri büyük oranda artırabilir demektir. Yakın zamanda tanıtılan OnePlus 5T içinse çok sayıda root seçeneği bulunuyor. Hatta, selefi için çalışan her şey 5T üzerinde de çalışabilir görünüyor. Her şey de olduğu gibi çok sayıda eksilerle gelen bir şey de bile birkaç artılar olabilir. Bu yazıda sizlere root’lu bir OnePlus 5T’ye nasıl OTA güncellemesi kurulur, bundan bahsedeceğiz.

Root işleminin en büyük dezavantajı cihazın garantisini bitiriyor olması. Bununla birlikte, birçok kullanıcı gerçekte bu durumu pek umursamıyor. Sonuçta herkes root sonrasında cihazlarına yepyeni ve eğlenceli özellikler eklemenin peşinde. Başka bir dezavantaj ise root’lu cihazların bariz nedenlerle OTA güncellemelerini almıyor olmaları. Fakat bu durum artık teoride kaldı. Cihazınızı zaten root ettiyseniz ve son zamanlarda OnePlus 5T’ye uyan bir OTA güncellemesi yüklemeniz gerekiyorsa, endişelenmenizi gerektirecek bir şey yok demektir.

root oneplus 5t ota

Bununla ilgili daha fazla tartışmaya devam etmeden önce, güncellemelerin cihaz güvenliği için şart olduğunu unutmayın. Aslında, cihazın işletim sistemini güncellememek, hataların, virüslerin, kötü amaçlı yazılımların ve diğer güvenlik endişelerinin sorumlusu olan en büyük faktör. Güncellemeyi root’lu bir OnePlus 5T’ye indirmek mümkün olsa da, her zaman önerilen yordamı kullanarak yüklemek mümkün değil. Bu yazıda ele alınan yöntem biraz daha güvenli fakat siz her ihtimale karşı yine yedek almayı unutmayın.

Başlamadan önce:

OTA Güncelleştirmesini indirin. Bunun için droidtips’in şu sayfasına göz atabilirsiniz. Sayfanın bir miktar aşağısında eskiden yeniye doğru tüm versiyonlar ve hatta sızdırılmış olanlar bile mevcut.

Bu görevi yerine getirirken kurtarma moduna geçmeniz gereklidir.

Adımlar:

  • Öncelikle, güncellenecek OxygenOS sürümünü indirmeniz gerekiyor.
  • Sonra indirdiğiniz ZIP dosyasını cihaza taşıyın.
  • Bundan sonra, cihazı Kurtarma Modu’nda açın ve Yükle düğmesine dokunun.
  • Karşıdan yüklediğiniz ZIP dosyasına göz atın.
  • Ekranda beyaz bir ok görünecek. Sağa doğru hızlıca kaydırın. Ardından kurulum başlayacaktır.
  • İşlem tamamlandığında Ana Ekran düğmesine tıklayın.
  • TWRP ana menüsünde Ana Ekran düğmesine tekrar dokunun.
  • Ardından SuperSU ZIP yükleme dosyasını gösterin
  • Ekranda sağa doğru hızlıca kaydırın ve dosyanın yüklenmesine izin verin.
  • İşlem tamamlandığında, sistemi yeniden başlat düğmesine tıklayın.

Böylece, OTA güncellemesini root’lu bir OnePlus 5T’ye nasıl kurabileceğinizi göstermiş olduk.