Kategoriler
Rehberler

Android: Ses Kontrollerine Rahatsız Etmeyin Modu Ekleme

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuzda yer alan ses kontrollerine Rahatsız Etmeyin modu ekleyerek video izlediğiniz ya da oyun oynadığınız anda telefonunuza gelen çağrı ve uyarıları sessize alabilirsiniz.

Android: Ses Kontrollerine Rahatsız Etmeyin Modu Ekleme

Ses kontrollerine Rahatsız Etmeyin modunu eklemek için ilk olarak, telefonunuzda geliştirici olmanız gerekmektedir. Telefonunuzda geliştirici olabilmek için Ayarlar > Cihaz Hakkında‘ya gidin ve Cihaz Yapı Numarası‘na, geliştirici olasıya kadar birkaç kez art arda dokunun.

Geliştirici olduğunuzda telefonunuzun Ayarlar bölümünde Geliştirici Seçenekleri açılacaktır.

Şimdi de telefonunuzun ana ekranını yukarıdan tutup aşağıya kaydırarak bildirim çubuğunu açın.  Bildirim çubuğuna Rahatsız Etmeyin‘i eklemek için panelin sağ veya sol köşesinde bulunan dişli çarka dokunun. Rahatsız Etmeyin’i bildirim çubuğuna eklemek için sürükleyin.

Son olarak telefonunuzun Ayarlar bölümüne gidin ve Rahatsız Etmeyin‘e dokunun. Ses kontrolü geçişini açma seçeneği elde edeceksiniz. Bu seçeneği ses kontrolü üzerinden gösterilecek şekilde etkinleştirin.

Android: Ses Kontrollerine Rahatsız Etmeyin Modu Ekleme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.