Kategoriler
Rehberler

iOS: Hassas Bildirimleri Kilit Ekranından Gizleme

Telefona gelen bildirimler telefon ekranı kapalı olsa da kilit ekranına da gelir. Kilit ekranına düşen bildirimler hoşunuza gitmiyorsa ya da kilit ekranında sadece saat ve tarihten başka bir şey olmasını istemiyorsanız  iOS işletim sistemine sahip cihazınızın kilit ekranını bildirimlerden arındırabilirsiniz.

iOS: Hassas Bildirimleri Kilit Ekranından Gizleme

Hassas bildirimleri kilit ekranından gizlemeye ilk olarak Ayarlar‘a giderek başlayın. Ayarlar’da yer alan Bildirimler‘e dokunun. Bildirimler’de, size bildirim yollayan tüm uygulamalar yer almaktadır. Bu sayfada kilit ekranında bildirimini görmek istemediğiniz uygulamanın simgesinin üzerine tıklayın. Uygulamadan gelen bildirimleri bu ekranda yönetebilirsiniz. Kilit Ekranında Göster ve Ana Ekranda Göster seçeneklerinden birini ya da ikisini devre dışı bırakabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihinize kalmış. Hassas bildirimleri kilit ekranından gizlemek için Kilit Ekranında Göster seçeneğini kapatın.

Eğer bir uygulamanın bildirimlerini tamamen kapatmak, ekranda bu bildirimleri görmek istemiyorsanız Tüm Bildirimler seçeneğini kapatın.

Değişiklikleri yaptıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın ve kilit ekranına,  kilit ekranda bildirimlerini görmek istemediğiniz uygulamadan bildirim gelip gelmediğini test edin.

iOS: Hassas Bildirimleri Kilit Ekranından Gizleme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize, forumumuza yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza buraya tıklayarak gidebilirsiniz.