Kategoriler
Rehberler

Android: Sosyal Medya Uygulamalarının Bildirimlerini Devre Dışı Bırakma

Sosyal medyada yer alan arkadaş ortamınızda aktifseniz, sosyal medya uygulamalarını sıklıkla kullanıyorsanız telefonunuza gelen bildirimlerin çoğu sosyal medya uygulamalarındandır. Sosyal medya uygulamalarının bildirimleri sizi rahatsız ediyor olabilir. Hemen, akıllı telefonunuzda yer alan sosyal medya uygulamalarının bildirimlerini kapatabilirsiniz.

Android: Sosyal Medya Uygulamalarının Bildirimlerini Devre Dışı Bırakma

1- WhatsApp Bildirimlerini Devre Dışı Bırakma

Arkadaşlarınızla sohbet etmek için tercih ettiğiniz anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ın bildirimlerini kapatmak için telefonunuzdaki Ayarlar > Uygulamalar’a girin. Telefonunuzda yer alan tüm uygulamaların listelendiği bu ekranda WhatsApp‘a tıklayın. Bildirimler‘e dokunun ve Bildirimlere İzin Ver seçeneğini devre dışı bırakın.

Bu işlemi bildirim almak istemediğiniz bütün uygulamalar için gerçekleştirebilirsiniz.

2- Snapchat’in Bildirimlerini Kapatma

Snapchat uygulamasını açın ve uygulama ana ekranında ekranı yukarıdan aşağı doğru kaydırarak profilinizi açın. Profil ekranının sağ üst köşesinde yer alan dişli çarka dokunarak Snapchat Ayarları’na gidin. Ayarlar’da birçok başlık bulunmaktadır. Bu başlıktan Bildirim Ayarları’nı seçin ve Bildirimlere İzin Ver kutucuğundaki tik işaretini kaldırın.


3- Twitter Bildirimlerini Kapatma

Twitter’da aktif bir kullanıcıysanız, sık sık bildirim almanız normaldir. Çünkü Twitter, kullanıcılarına her şey için bildirim yollamayı sever. Twitter’a “Dur!” demek için Twitter’ın mobil uygulamasına girin ve sol üst köşedeki profil fotoğrafınızı tıklayın. Ayarlar’a dokunun, ardından Bildirimler‘e gidin. Bildirimler ekranından Anlık Bildirimler‘i seçin. Anlık Bildirimler’in yanında yer alan butonu devre dışı bırakın.

4- Instagram Bildirimlerini Kapatma

Instagram’ın mobil uygulamasının bildirimlerini kapatmak için uygulamaya girin ve sağ alt köşede yer alan profil fotoğrafınıza dokunarak profil ekranınıza girin. Bu ekranın sağ üst köşesinde yer alan üst üste dizilmiş üç noktaya tıklayın. Bu ekran Ayarlar ekranıdır. Ayarlar‘da listelenen başlıklardan Anlık İleti Bildirimleri‘ni seçin ve ardından, telefonunuza Instagram‘dan gelmesini istemediğiniz tüm bildirimleri kapatın.

Android: Sosyal Medya Uygulamalarının Bildirimlerini Devre Dışı Bırakma ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuza yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.