Kategoriler
Rehberler

Android: Telefon ve Tablete Kolay Root Atma

Android işletim sistemi, cihazınızda yapmak istediğiniz bazı şeylere izin vermeyebilir. Android cihazınızda kullanmak istediğiniz ancak Root erişimine sahip olmadığınız için kullanamadığınız uygulamalar Android işletim sisteminin kullanıcılarına sunduğu yetki alanları dışındadır. Örneğin telefon veya tabletinizde depolama alanını genişletmek için uygulamaların hepsini SD karta taşımak mümkün değildir. Bunu mümkün kılan uygulamalar, Root erişimi gerektirir.

Android: Telefon ve Tablete Kolay Root Atma

Telefon ve tablete kolay Root atmak için hem telefonunuzu hem de bilgisayarınızı kullanmanız gerekecek. Root işleminde Dr.Fone, bilgisayarınızdan doğru telefonunuza bağlanacak ve Root işlemi başlayacak. Dr.Fone’u Windows bilgisayarınıza indirmek için buraya tıklayın.

Dr.Fone’u bilgisayarınıza indirdikten ve kurduktan sonra telefonunuzun veya tabletinizin Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri‘ne gidin. Hata Ayıklama başlığının altındaki USB Hata Ayıklama‘yı aktifleştirin. Root işlemi sırasında sorun yaşamamak için cihazınızın şarjının %50‘nin üzerinde olması gerekmektedir. Eğer dosyalarınızın kaybolma riskinden korkuyorsanız cihazınızdaki tüm dosyaları yedekleyin, bu zorunlu değildir.

Yukarıdaki tüm adımları eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra bilgisayarınıza yüklediğiniz Dr.Fone’u açın ve Şimdi Başlat‘a dokunun. Uygulama ana ekranı açıldığında birçok seçenek ile karşılaşacaksınız. Root atma işlemi için uygulama ana ekranının sağ alt köşesindeki Root seçeneğine dokunun.

İlginizi Çekebilir:  Android için Doc - PDF | PDF - Doc çevirici


Açılan ekranda, cihazınızı telefonunuza bir USB kablosu aracılığıyla bağlamanız istenecek. Cihazınızı bilgisayara bağlayın. Dr.Fone, cihaz bilgisayara bağlandığında otomatik olarak bu eylemi algılar.

Cihazınızın Dr.Fone ile eşleştiği tespit edildiğinde bilgisayar ekranında çıkan Şimdi Root‘a dokunun. Bu butona dokunduğunuzda Dr.Fone, cihazınızın marka ve modelini algılar.

Dr.Fone, cihazınızın marka ve modelini algıladıktan sonra, sizden cihazınızın kökünü teyit etmenizi isteyecek. Cihazı köklendirmeye başlamak için Başlat‘a dokunun.

Root işlemi başladı! Root işlemi, birkaç dakika sürecektir. Cihazınıza bağlı olan USB kablosunu oynatmamaya özen gösterin. İşlem başarıyla tamamlandığında Dr.Fone, ekranda size bildirecektir.

Tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Sağlıcakla kalın!