Kategoriler
Haberler

Huawei Honor 9 Lite Özellikleri Açığa Çıktı

Huawei Honor 9 Lite, TENAA tarafından açığa çıkarıldı. Şu noktada bazı şeyler biraz hayal gücüne bırakılmış ancak dün yayınlanan fotoğrafların ardından, başlıca özellikleri de doğrulandı.

Huawei Honor 9 Lite Özellikleri

Cihaz alışılmış şekilde 18:9 ölçülerinde 5.65 inç bir ekrana ve 1080p+ çözünürlüğe sahip. Bu cihazı Honor 7X ve Mate 10 Lite’a kıyasla daha kompakt bir alternatif yapıyor. Bu arada ekran LCD. AMOLED ekranlar yalnızca Pro versiyonlarda tercih ediliyor görünüyor.

İyi olan taraf ise Honor 9 Lite’ın Android 8.0 Oreo çalıştırıyor olması. 3GB bellek ve 32GB depolama ile gelmekte, bunlar ayrıca 4GB ve 64GB olarak da seçilebiliyor. Çipsetin ismi belli değil ancak sızdırılan bilgilere bakılırsa Kirin 659 olma ihtimali yüksek.

Honor 9 Lite Özellikleri

Huawei Honor 9 Lite Özellikleri

Cihazın asıl iddialı noktası ise dört adet kameraya sahip olması. Hem selfie hem de ana kameralarında 13MP + 2MP düzeni mevcut. Video kaydı 1080p ile sınırlı ve muhtemelen çipsetten ötürü böyle.

Gövdesi 7.6mm inceliğinde, 2,900 mAh bataryası ve bir adet microSD kart yuvası var. TENAA, microUSB ve 3.5mm jak girişi gibi konularda pek bilgi vermiyor ancak yakın zaman önce ortaya çıkan kitapçıkta bunların yer aldığı yazılmıştı. Huawei 21 Aralık tarihinde yapılacak olan etkinlik için davet yollamaya başladı bile.