Kategoriler
Haberler

BlackBerry Priv Desteği Son Buluyor

BlackBerry firması resmi olarak yaptığı açıklamada Priv akıllı telefonuna artık destek vermeyeceğini duyurdu. Priv şu ana kadar şirketin her ay düzenli olarak güvenlik güncelleştirmeleri yolladığı Android cihazlarından biriydi. Cihaz 2015 Kasım ayında piyasaya çıkmıştı ve bu demek oluyor ki vadedilen iki yıllık desteğin sonuna gelinmiş.

Ancak şirket altını çizdiği gibi bu cihazların garanti sorumluluklarını yerine getirmeye devam edecek. Aynı zamanda kritik bir güvenlik açığının keşfedildiği durumlarda, Priv kullanıcıları bunun için bir yama alacaklar.

BlackBerry Priv Desteği

BlackBerry ayrıca şu anki Priv kullanıcıları ve BB10 ile BBOS kullanıcıları için ileride bir takas kampanyası başlatabileceğini duyurdu. Bu programa göre kullanıcılar cihazlarını yeni Keyone ya da Motion cihazlarına yükseltmek için indirim ve teşfikler kazanacaklar.

BB10 ve BBOS cihazları en az iki sene daha güncelleme almaya devam edecek. Bu iyi haberlerin yanı sıra bazı kötü haberler de var. Şirket BlackBerry World uygulama mağazası (12/31/2019) ve BlackBerry Travel websitesi (2018 Şubat) gibi bazı yardımcı servisleri ve Playbook görüntülü arama servisini (2018 Mart) mevcut cihazlar için kapatacağını duyurdu. Yani destek bir kez kesildiğinde tam anlamıyla kesilmiş olacak.