Kategoriler
Konular

Firefox’un Android Sürümü İçin Uzantılar

Firefox adlı internet tarayıcısı senelerden beri kullanımda ve kısa süre önce ciddi bir güncellemeden geçti. Masaüstü yanında mobil sürümleri de var. Benzer biçimde masaüstü gibi mobil sürüme de bazı uzantılar eklenebiliyor ve daha iyi hale getirilebiliyor ama bunları seçerken dikkatli olmak şart.

Firefox’un Android Sürümü İçin Uzantılar

Internet Explorer’ı geriye bırakacak biçimde uzantıları hayata geçiren Firefox’un sunduğu seçenekler hayli fazla ve en iyileri seçtik:

Google Search Fixer

Firefox’un Android sürümüyle Google araması yaparsanız Chrome ile elde edilen sonuca kıyasla çok farklı çıkıyor ve basit kalıyor. Bunun nedeni arka plandaki motorun Gecko olması. Bunu aşmak için başlıktaki linkte tıklayın ve eklentiyi kurun.

Ghostery

Gizliliğe önem verenler Firefox ile gelen koruma seviyesini daha iyi seviyeye taşıyabiliyor. Anonim olma ve takipçileri engelleme gibi özelliklere sahip. Üç noktalı menüye tıklayıp Ghostery seçeneklerini yönetebilirsiniz.

Adblock Plus

Pek bilinen bir uzantı ve basit biçimde reklamları engelliyor. Ghostery kurmuşsanız Adblock Plus kurmanıza gerek kalmıyor çünkü büyük oranda reklam engelleme desteği dahili.

Simple Night Mode

En iyi uzantılardan biri ve gece gezinti yaparken gözlerini yormadan koyu zeminde görüntüleme olanağı sağlıyor. Hangi siteye girerseniz girin arka planda siyah zemin beliriyor