Kategoriler
Konular

Yeni Android Cihazda Yapılmaması Gerekenler

iPhone cephesinden Android cephesine geçiş yapmak ya da tam tersi çoğumuza epey zor gelebilir. Farklı bir ekosistem ve genel yapıdan ötürü alışması zaman alabilir. Çoğu uygulama iki platformda da olsa da Android geçişi yapacaksanız dikkat etmeniz gereken kalemleri sıralıyoruz.

Yeni Android Cihazda Yapılmaması Gerekenler

Piyasada çok sayıda Android cihaz üreticisi var. Model seçerken markalara dikkat etmek öncelikli gelmeyebilir ama bazı üreticiler model çıkarıp sonra hızla unutuyor ve desteklemiyor.

Asla Güncelleme Sunmayan Telefonları Almayın

Eskiden o kadar önemli değildi ama artık çok ciddi güvenlik açıkları bulunabiliyor ve güncelleme konusunda geri kalan ya da asla sunmayan Alcatel vb gibi ufak firmaların cihazlarını almamaya özen gösterin.

Kişileri Telefonda Saklamayın

Yeni eklediğiniz kişileri telefon hafızasında saklamayın. Bunları Google bulut servisinde saklayın ki cihaz değişse ya da çalınsa bile kaybolmadan erişilebilir olsunlar, kolay biçimde aktarılabilsinler.

İlginizi Çekebilir:  iPhone sarı ekran sorunu çözümü

Araştırmadan Uygulama Kurmayın

Google Play mağaza ortamında taramadan geçmiş uygulamalar olsa da bazıları reklam vb yoluyla zararlı kod indirebiliyor. Aynı zamanda market dışındaki güvenli olmayan kaynaklardan apk olarak paket indirip kurma şansı olsa da önermiyoruz çünkü içlerine virüs gizli gelebiliyor.

Bazı Uygulamalardan Kaçının

Facebook gibi belirli uygulamalar cihazda fazla yer kaplıyor, sık sık güncellenip indirilmesi gerekiyor, bellek ve işlemciye yük bindiriyor, arka planda güç tüketip bataryayı bitiriyor yani çok sayıda sıkıntı verebiliyor. Lite sürümleri deneyin ya da alternatif varsa kurun.

Son Kullanılanlar Listesini Boşaltmayın

Artık sistem bellekleri epey genişledi ve yer açmak için son kullanılan uygulamalar listesini açıp kartları silmenizin anlamı yok çünkü Android zaten boş bellek bulunca bir şekilde dolduruyor ve boşa zaman harcamış oluyorsunuz! Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.