Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy Tab S2 8.0’a Android 8.0 Oreo Yüklemek (Custom ROM)

Samsung Galaxy Tab S2 8.0’a Android 8.0 Oreo yüklemek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Güney Kore merkezli teknoloji firması Samsung’un sevilen tabletlerinden Samsung Galaxy Tab S2 8.0’a sahipseniz ve tablette Android 8.0 Oreo işletim sistemi versiyonunu çalıştırmak istiyorsanız Samsung bu güncellemeyi resmi olarak sağlamadığı için custom ROM çözümlerine yönelebilirsiniz. Tabii bunun için tablete TWRP recovery yüklemiş ve root erişimini sağlamış olmanız gerekmekte.

Cihazınızda TWRP recovery yüklüyse ve root erişimini sağladıysanız Lineage OS 15 custom ROM çözümünü flash’layarak Android 8.0 Oreo işletim sistemi versiyonuna geçiş yapabilirsiniz.

ROM’u flash’lamadan önce nandroid yedeğinin alınması öneriliyor. Yine kişisel bilgileriniz için buradaki uygulamalardan birisini kullanarak yedek almalısınız. USB Debugging seçeneği de etkinleştirilmiş olmalı. Cihazı yeterince şarj ettiğinizden emin olun.

Samsung Galaxy Tab S2 8.0’a Android 8.0 Oreo Yüklemek (Custom ROM)

NOT: Custom ROM yüklemelerinin ardından cihazda bazı bileşen, uygulama ve servisler sorun çıkarabilir veya hiç çalışmayabilir. Stock ROM’a geri dönmek durumunda kalabilirsiniz. İşleme başlamadan önce bu risklerin olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Sorumluluğun tamamen kendinizde olduğunu unutmayın.

İlginizi Çekebilir:  Google Haritalar'da Gece Modu'nu açma


Öncelikle buradan Lineage OS 15 paketini indirin. Bu bağlantıdan da Google Apps paketini indirin. Lineage OS, Google servislerini ön yüklü olarak içermediği için bunları ekstradan yüklemeniz lazım.

Tableti güç tuşunu kullanarak kapatın. Cihazı recovery modunda çalıştırın ve wipe data factory reset, wipe cache partition, wipe dalvik cache seçeneklerini kullanarak temizlik gerçekleştirin. Tableti yeniden başlatın.

Tabletinizi USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.

İndirdiğiniz ROM ve Google Apps paketlerini cihaza transfer edin.

Cihazı kapatın, recovery modunda çalıştırın. TWRP ana menüsünde Install‘a dokunun ve Lineage OS 15 paketini seçin, flash’lamak için gerekli olan kaydırma hareketini uygulayın.

Yine Install menüsünden aynı işlemi Google Apps için de gerçekleştirin.

Cihazı yeniden başlatabilir ve Android 8.0 Oreo işletim sistemi versiyonunun tadını çıkarabilirsiniz. İlk açılışın biraz zaman alabileceğini hatırlatalım.