Kategoriler
Rehberler

Android: Bildirim Sesi Değiştirme

Android telefonun bildirim sesini kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Ancak WhatsApp ve Facebook Messenger gibi mesajlaşma uygulamalarından gelen bildirimleri, telefonun Bildirimler bölümünden değiştirmek mümkün değildir.

Android: Bildirim Sesi Değiştirme

Varsayılan Android Bildirim Tonunu Değiştirme

Android cihazınızın bildirim tonunu değiştirmek için cihazın Ayarlar > Sesler ve Titreşimler  > Bildirim Sesleri‘ne gidin. Buradan telefonun varsayılan bildirim seslerini değiştirebilirsiniz.

Android Oreo işletim sistemine sahip Google Pixel 2 kullanıcısıysanız, cihazın bildirim sesini değiştirmek için Ayarlar > Ses > Varsayılan Zil Sesi > Gelişmiş adımını takip edin.

Eski bir modelde, örneğin Android 6.0 işletim sistemi kullanan LG G4‘te, telefonun bildirim sesini değişirmek için Ayarlar > Zil Sesi ve Bildirim > Zil Sesi‘ne gidin ve bildirim sesini isteğinize göre ayarlayın.

WhatsApp Bildirim Tonlarını Değiştirme

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ın bildirim tonlarını, WhatsApp ana ekranının sağ üst köşesindeki üst üste sıralanmış üç noktaya tıkladıktan sonra Bildirimler‘e giderek değiştirebilirsiniz. Bildirimler ekranında mesaj bildirimleri, grup bildirimleri ve arama bildirimlerine ayrı ayrı bildirim tonu verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

Facebook Messenger Bildirim Tonu Değiştirme

Facebook Messenger uygulamasında bildirim tonu değiştirmek için Facebook Messenger uygulamasında, profilinize gidin ve Bildirim Tonu & Sesler‘e dokunun. Bildirim Sesi’ne tıklayın, bildirim tonu tercihinizi yapın. Bildirim tonu tercihinizin ardından, değişikliği kaydetmek için Tamam’a dokunmayı unutmayın.

Farklı Bildirim Tonları

Cihazınızdaki uygulamaların bildirim tonlarını değiştirmek, herhangi bir uygulama kullanmadan sadece telefonun ve uygulamanın kendi bildirim tonlarıyla kısıtlıdır. Bildirim tonunuzu telefonun ve uygulamanın bildirim seslerinden daha bağımsız yapmak istiyorsanız ZEDGE isimli uygulamayı cihazınıza indirin ve bildirim tonu arayışına başlayın.

Uygulamayı buraya tıklayarak Google Play Store‘dan indirebilirsiniz.

Android: Bildirim Sesi Değiştirme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.