Kategoriler
Rehberler

iOS: iPhone X Animoji’lerini Göndermek ve Saklamak

Apple’ın onuncu yıla özel geliştirdiği 6099 TL fiyata sahip çerçevesiz ekranlı iPhone X modeli görenleri kendine hayran bırakan bir tasarıma ve Face ID adlı yüz tanıma sistemine sahip. Üstteki özel alanda duran alıcılar aynı zamanda hayvan animasyonları olan animojilere izin veriyor.

iOS: iPhone X Animoji’lerini Göndermek ve Saklamak

İlk etapta bu animoji yeniliği sadece iPhone X kullanıcılarına özel sunuluyor ve diğer cihaz sahipleri elde edemiyor. iPhone X sahibi olduğunuzu göstermenin en iyi yolu animoji yapıp paylaşmak. İster bir hayvan, isterse de bir nesne seçin ve onu kendi yüz ifadelerinizle konuşturun!

Aslında özelleştirilmiş ve iyileştirilmiş bir Snapchat filtresi gibi düşünülebilir. Face ID alıcısını kullanarak yüz hareketlerinizi takip ediyor ve animasyona dönüştürüyor. iOS 11 ile 12 ayrı karakter seçilebiliyor. Mesajlar uygulamasını kullanarak animoji göndermke için sohbete başlayın ve App Store sembolüne tıklayıp iMessage uygulamasını başlatın. Ekran altındaki maymun sembolünü bulun.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

Artık seçili emoji orta kısma gelecek. Soldaki seçenekle diğerlerine geçebileceksiniz. Mesajı hazırladıktan sonra kayıt tuşuna basın ve istediğiniz animasyonu on saniyeye kadar kaydedin.

Bu esnada sadece animoji değil sesiniz de kaydediliyor olacak. Sonuçtan memnunsanız mavi ok şekilli gönder butonuna basın ve gönderme işleminin bitmesini bekleyin. Bir diğer seçenekse ifade modellemeyle statik etikete dönüştürmek. Bu daha hızlı gerçekleşiyor. Animoji butonuna bastıktan sonra yüz seçip mesaj penceresine sürükleyip bırakın.

Şimdilik sadece mesajlaşma uygulamasıyla kullanılabiliyor ve ayrı bir animoji uygulaması yok. Animojiyi kamera rulosu içinde kaydetmek ve başkasına göndermek için kısa bir yol yok ve mesajı oluşturup kendinize göndermeniz gerekiyor! Size geri gelince paylaş menüsünü kullanın ve video olarak kaydedin. Paylaş seçeneklerinde Facebook, Twitter vb ile paylaşım da bulunuyor. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.