Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android / iOS: Instagram’da Son Görülme Özelliğini Devre Dışı Bırakma

Instagram geliştiricileri, uygulamaya sürekli yeni özellikler ekleyerek kullanıcılarını memnun etmeye çalışıyor. Ancak uygulamaya son ekledikleri özellikten kullanıcıların ne kadar memnun olduğu meçhul. Instagram’a eklenen son görülme özelliği uygulama kullanıcıları tarafından çok tepki gördü.

Instagram gönderilerinizi öne çıkarmanızı sağlayan 18 araç - Webrazzi

WhatsApp’ta son görülme özelliği “yuva yıkan özellik” olarak adlandırılıyordu. Instagram’a da eklenen bu özellik, sosyal medyada kullanıcıların çeşitli yorumlarına maruz kaldı. Neyse ki son görülme özelliğini uygulamaya ekleyen Instagram, bu özelliği kapatmanızı da sağlıyor.

Android / iOS: Instagram’da Son Görülme Özelliğini Devre Dışı Bırakma

Instagram’da son görülme özelliğini kapatmak için uygulamaya girin. Ekranın sağ alt köşesinde bulunan profil logosuna veya profil simgesine tıklayın. Instagram profiliniz açıldığında ekranın sağ üst köşesinde üst üste bulunan üç noktaya dokunun ve Seçenekler ekranını aşağı doğru hafifçe kaydırın.

İlginizi Çekebilir:  2022'nin en iyi iPhone ve iPad video düzenleme uygulamaları

Seçenekler ekranında bulunan Hareket Durumunu Göster seçeneğinde bulunan buton, özellik uygulamaya eklendikten sonra otomatikman, uygulama tarafından etkinleştirilmiştir. Bu özelliği devre dışı bırakmak için aktif olan butonun üzerine bir kez dokunun. Son görülme özelliği böylece devre dışı kalacaktır.