Kategoriler
Rehberler

Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM Yükleme

Sony Xperia M4 Auqa, hiç kuşkusuz bir zamanların en çok tutulan akıllı telefonu olmuştu. Bunun yanı sıra Sony Xperia M4 Aqua günümüzde de bazı satış sitelerinde hala yerini koruyor. Ayrıca suya ve toza karşı dayanıklı olan Sony Xperia M4 Aqua, fiyatına göre diğer rakiplerinden bir adım önde duruyor. Bu yazımızda Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM yükleme işlemini ele aldık. Anlatacağımız rehberdeki işlemlerin uygulanması sonrasında alabileceğiniz hata veya sorunların sorumluluğun tamamen kendinize ait olduğunu unutmayınız.

Hazırlık

Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM yükleme işlemini yapabilmeniz için telefonunuzun Rootlu olması gerek. Eğer telefon Rootlu değil ise, Sony Xperia M4 Aqua Root ve TWRP Recovery Yüklemek adlı yazımızdan yardım alabilirsiniz.

Sony Xperia M4 Aqua’nın USB hata ayıklama modunu aktif etmeniz gerek. Öncelikle Ayarlar bölümüne girin ve Geliştirici seçeneklerinin görünür olup olmadığını kontrol edin. Eğer Geliştirici seçenekleri aktif değil ise, Telefon hakkında > Derleme numarasının üzerine 6-7 kez dokunun. Şimdi ise Ayarlar menüsüne geri dönerek, Geliştirici seçeneklerine bulunan USB hata ayıklama modunu etkinleştirin

İndirmeler

Buraya tıklayarak, Stock ROM dosyanızı indirebilirsiniz.

Buraya tıklayarak Sony Mobile Flasher programını indirebilirsiniz.

Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM Yükleme

İlk olarak indirmiş olduğunuz Sony Mobile Flasher’ın kurulumunu tamamlayın.

Ardından programı açarak sol üstte yer alan yıldırım görselli kutucuğa tıklayın.

Bunun sonucunda karşınıza gelen ufak pencerede Flashmode seçeneğini işaretleyerek Ok butonuna basın.

Ardından Source folder’ın karşısında yer alan üç noktalı kutuya basarak ROM dosyanızı seçin. Wipe kısmında yer alan kutularda eğer tik varsa kaldırın. Şimdi ise, sağ alt köşede yer alan Flash butonuna basarak işleme devam edin.

Karşınıza böyle bir ekran geldikten sonra, telefonunuzun Ses kısma tuşuna basılı tutarak USB kablo ile bilgisayara bağlayın.

Program, telefonunuzu tanımladığında Sony Xperia M4 Aqua Stock ROM yükleme işleminizi otomatik olarak başlatacaktır.

Eğer işleminiz başarıyla sonlanmış ise, sol alt tarafta INFO – Flashing finished. yazısını görebilirsiniz. Sonrasında USB kablonuzu bilgisayardan çekerek telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz. Konu hakkında yardım almak istiyorsanız, forum sayfamızı kullanarak uzmanlarımıza danışabilirsiniz.