Kategoriler
Rehberler

Android: Durum Çubuğunda Mobil Veri Kullanımı Etkinliğini Gösterme

Android telefonunuzun ana ekranının üstünde yer alan durum çubuğunda ağ etkinliğini izleyebilirsiniz. Mobil veri kullanımı esnasında işinize çok yarayacak bu özelliği telefonunuzda etkinleştirmek için yazıyı okumaya devam edin…

Android: Durum Çubuğunda Mobil Veri Kullanımı Etkinliğini Gösterme

1- Internet Speed Meter

Durum çubuğunda ağ etkinliğini izlemek için Internet Speed Meter uygulamasını akıllı telefonunuza indirin. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayın.

Internet Speed Meter’ı indirdikten sonra açın. Uygulama ana ekranında ağ etkinlikleriniz görüntülenir. Ağ etkinlikleri otomatikman durum çubuğuna eklenir.

Ağ etkinlikleri, durum çubuğunun tam ortasına yerleşir. Ağ etkinliklerini, durum çubuğunda istediğiniz yere yerleştirmek için uygulama ana ekranının sağ üst köşesinde yer alan çark işaretine dokunun ve ekranı Gezici Widget‘a kaydırın. Burada yer alan Widget Pozisyonu seçeneğine tıklayarak ağ etkinliğini, durum çubuğunda konumlandırabilirsiniz. Ayrıca Widget’ın rengini değiştirmek için bu ekranda bulunan Widget Rengi seçeneğine dokunun.

2- NPerf

NPerf isimli uygulamayı kullanarak da ağ etkinliklerinizi durum çubuğunda izleyebilirsiniz. NPerf’i Android telefonunuza indirmek için buraya tıklayın.

NPerf’i indirdikten sonra açın ve internet hızınızı test etmeye başlamak için Teste Başla butonuna dokunun. Hız testi tamamlandıktan sonra internet ağınızın indirme ve yükleme hızı NPerf’te gösterilir.

Uygulamada özelleştirmeler yapmak için uygulama ana ekranının sol üst köşesinde bulunan üç çizgiye dokunun ve Ayarlar‘a gidin.

NPerf, sadece internet hız testi uygulaması değildir. NPerf, ağ etkinliklerini durum çubuğunda gösterir.

Android: Durum Çubuğunda Mobil Veri Kullanımı Etkinliğini Gösterme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.