Kategoriler
Rehberler

Android: Kullanıcı Arayüzünü Windows’a Dönüştürme

Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefonu kişiselleştirmek, üçüncü parti uygulamalar olmasa oldukça zordur. Ancak Google Play Store‘un Android uygulama geliştiricilerine kapılarını açmasıyla, Android işletim sistemini kullanan telefonların, kullanıcılarının tercihine göre özelleştirilmesi o kadar da zor değildir. Çünkü her şey sadece bir uygulamada gizlidir.

Android: Kullanıcı Arayüzünü Windows’a Dönüştürme

Android telefonunuzda Windows teması kullanarak gayet sade bir kullanıcı arayüzüne sahip olmak isterseniz fazla vakit kaybetmeden Microsoft Launcher‘i indirin. Google Play Store’da yer alan, Microsoft’un geliştirdiği bu uygulamayı indirmek için buraya tıklayın.

Microsoft Launcher’i telefonunuza indirdikten sonra açın ve ekranda açılan ipuçlarını geçin. Uygulamanın sizden istediği izinleri onaylayın. İzinleri onayladıktan sonra açılacak ekranda Microsoft Launcher, sizden Microsoft hesabıyla oturum açmanızı isteyecek. Hesabınız varsa uygulamada oturum açabilirsiniz. Eğer Microsoft Launcher’da Microsoft hesabınızın oturumunu açmak istemiyorsan Atla seçeneğine dokunarak bu ekranı geçebilirsiniz.

Evim Güzel Evim başlıklı ekranda, Giriş Ekranımı Koru seçeneği ve Baştan Başla seçeneği ile karşılaşacaksınız. Menüdeki uygulama, Widget sıralamanızın aynı kalmasını istiyorsanız Giriş Ekranımı Koru’ya dokunun ve Sonraki diyerek bir sonraki sayfaya geçin. Bir sonraki sayfayı da İleri butonuna dokunup geçerek kurulumu tamamlayın. Kurulumu tamamladığınızda artık başlamak için Haydi Gidelim‘e tıklayın.

Kullanıcı arayüzünü Windows’a dönüştürmeniz için artık son adım. Haydi Gidelim butonuna tıkladıktan sonra Microsoft Launcher sizi ana ekrana atacaktır ve bu ekranda bir başlatıcı seçmenizi isteyecektir. Yeni başlatıcınız Microsoft Launcher’i seçin. İşte bu kadar!


Android: Kullanıcı Arayüzünü Windows’a Dönüştürme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.