Kategoriler
Haberler

Bir Başka Nokia 10 Çizimi Beşli Kamera Düzeneğini Gösteriyor

Merakla beklenen Nokia 10’nun beşli kamera düzeneği hakkında yani detaylar gelmeye başladı. Şimdiye kadar yalnızca birkaç şematik ve yine sızdırılmış bir Snapdragon 845 bilgisi elimize geçmişti. Ancak HDM’nin Nokia 10 üzerinde çalıştığına dair net bir kanıt yoktu.

Yine de birçok farklı detay şimdiye kadar genel bir görüntü oluşturacak şekilde yerine hayli iyi oturdu. Ortaya çıkan son gelişmelerle birlikte sızan bir çizim arka yüzeyi daha net gözler önüne seriyor. Kaynağın ZEISS’in almış olduğu bir patent ile ilişkisi olan içeriden birisi olduğu belirtiliyor.

Kağıtta açıklandığı üzere teknoloji bir dizi ekstra lensi kullanıyor. Bunlar farklı uzunlukta ve açıdalar. Tümü normal kamera sensörü ile normal sabitlenmiş lens arasında bulunuyor. Nokia 10’un aynı zamanda bu modulün üstünde ikincil bir kamera kullanacağı söyleniyor. Ancak ana özellikleri henüz belli değil.

Nokia 10 donanımı temelde, daha önce bahsettiğimiz gibi, Snapdragon 845 çipsetinden güç alacak ve 18:9 en-boy oranı söylentiler arasında. Tasarım bakımından Nokia 9 ile birçok açıdan benzer olacağı düşünülüyor. Kaynağa göre Nokia 10 en erken IFA 2018’de gelebilir (eylül ayında Berlin’de düzenlenecek). Birkaç gün içinde MWC 2018’de ise Nokia 7 Plus’ı göreceğiz.