Kategoriler
Rehberler

Huawei MediaPad T3 10 Bootloader Kilidi Kaldırma ve TWRP Recovery Yükleme

Huawei MediaPad T3 10 bootloader kilidi kaldırma ve TWRP recovery yükleme rehberi ile karşınızdayız. Popüler bir tablet olmayan Huawei MediaPad T3 10 aynı zamanda fena olmayan donanımsal özelliklere sahip. Android hayranları dahi bugünlerde Android işletim sistemli tabletlerin çok satan cihazlar olmadığını kabul edecektir fakat tabletlerin özel bir kullanıcı kitlesi var. Çok satılmayan cihazlar için geliştiricilerin destek sunması her zaman mümkün olmuyor.

Neyse ki geliştirici z1on‘un hazırladığı rehber ve TWRP recovery versiyonu ile Huawei MediaPad T3 10 tablette bootloader kilidini kaldırmak ve cihaza TWRP recovery yüklemek mümkün.

Huawei MediaPad T3 10 Bootloader Kilidi Kaldırma ve TWRP Recovery Yükleme

İşlemlerin çeşitli riskler içerdiğini, garantiyi sonlandırdığını, işlem sırasında ya da sonrasında meydana gelebilecek sorunlarda sorumluluğun tamamen kendinizde olduğunu ifade edelim.

Gerekenler

Bootloader Kilidini Açmak

Huawei diğer birçok üreticinin aksine kullanıcılarına cihazlarında bootloader kilidini kaldırma imkanı sunuyor. Bu bağlantıya erişin; istenen isim, e-posta adresi, cihaz modeli ve en alttaki kutucuğa bootloader unlock kodu istediğinizi belirten bir cümle yazın.

Kodu edindiğinizde tableti USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın. Minimal ADB and Fastboot kurulum dizinine erişin, boş bir alanda Shift + Sağ tıklama kombinasyonunu kullanın. Açılan menüdeki Open Command Prompt Window seçeneğine tıklayın.

adb reboot bootloader komutu ile cihazın fastboot modunda başlatılmasını sağlayın.

Cihaz fastboot modunda açıldığında fastboot oem unlock unlock kodunuz komutunu girin. Burada unlock kodunuz kısmına size verilen bootloader kilidi açma kodunu yazmanız lazım.

TWRP Recovery Yüklemek

TWRP dosyasını indirin, recovery.img şeklinde yeniden adlandırın ve dosyayı Minimal ADB and Fastboot kurulum dizinine aktarın.

adb reboot bootloader komutu ile cihazın fastboot modunda başlatılmasını sağlayın.

TWRP imajını flash’lamak için fastboot flash recovery recovery.img komutunu girin.

İşlem tamamlandığında cihazı yeniden başlatmak için fastboot reboot komutunu yazabilirsiniz.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamıza bekliyoruz.