Kategoriler
Haberler

Zayıf iPhone X Satışları Samsung’u Üzecek Görünüyor

Apple’ın 29 milyon iPhone X birimi satışına dair raporun hemen ertesi günü, Güney Kore endüstrisinden isimler Samsung’un bir OLED fabrikasının üretim oranını %10 düşürdüğünü açıkladı. Koreli üretici Samsung, Apple’ın amiral gemisi planı ile ilgili belirsizliklerin artmasıyla birlikte Vietnam’daki genişleme planlarını da ertelemiş.

Bir kaynağa göre, A3 tesisi sadece Apple’a panel tedarik edecek biçimde tasarlanmış. Apple satışları iyileştirmediği takdirde Samsung’un seneyi zayıf bir kazançla kapatması anlamına geliyor. Fabrika ayda 135.000 OLED üretiyor ve bunun 100.000’den fazlası Cupertino’ya gidiyor.

Apple’ın iPhone X ile nasıl ilerleyeceği konusunda belirsizlikler olsa da Koreli haber ajansları şirketin aynı panel ile iki telefon hazırladığını iddia ediyor- biri 5.85 inç diğeri 6.46 inç ekrana sahip. Fakat LG Display bile üreticisi olabilir.

Şirketin Koreli bir alt kuruluşu olan LG Chemical’ın 2018 iPhone’ları çalıştırması beklenen L biçimli bir pil üzerinde proje yürüttüğü bilinmekte. Daha önce de belirttiğimiz gibi bunların üretiminin bu yıl başlaması bekleniyordu.