Kategoriler
Rehberler

Android: Yüz Tanıma Kilidi Sorunları ve Çözümleri

Akıllı telefonlarınızın kilit ekranını korumanız için yeni tercihler geliştiren akıllı telefon üreticileri, üst segment cihazlara yüz tanıma kilidi özelliğini de ekleyerek kullanıcıların akıllı telefon deneyimini ve akıllı telefonların kilit ekranındaki güvenlik seviyesini bir üst seviyeye taşıdı.

Kilit ekranında güvenlik tercihinizi Yüz Tanıma Kilidi yaptıktan sonra telefonunuzda kilit ekranını açma sırasında sorun yaşıyorsanız yazımızı okumaya devam edin…

Android: Yüz Tanıma Kilidi Sorunları ve Çözümleri

1- Yüz Tanıma Kilidi’ni Kapatın ve Tekrar Etkinleştirin

Yüz Tanıma Kilidi’ni kullanarak kilit ekranınızın güvenliğini sağlıyorsanız ve Yüz Tanıma Kilidi yüzünüzü tanımakta güçlük çekiyorsa kilit ekranı açıldıktan sonra hemen telefonun Ayarlar bölümünden Yüz Tanıma Kilidi’ni devre dışı bırakın ve daha sonra tekrar etkinleştirin.

2- Yüz Tanıma Kilidi’ni Yeniden Oluşturun

Işığın iyi olduğu ve telefonun kamerası tarafından yüzünüzün net algılandığı bir yerde yüzünüzü yeniden taratarak yeni Yüz Tanıma Kilidi oluşturun.

3- Sistem Güncellemelerini Kontrol Edin

Sistem güncellemelerini kontrol edin. Telefonunuza gelen sistem güncellemesi bildiriminin olup olmadığını öğrenmek için Ayarlar > Cihaz Hakkında > Güncellemeleri Manuel İndir adımını takip edin. Bekleyen bir güncelleme varsa bu güncellemeyi yapın.

4- Telefonunuzu Sıfırlayın

Telefonunuzu sıfırlama işlemini başlatmadan önce, telefonunuzdaki tüm verilerin yedeğini alın. Tüm verileri yedekledikten sonra, telefonda, Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Verilerine Sıfırla adımını uygulayın. Telefon yeniden açıldıktan sonra, kilit ekran güvenliğiniz Yüz Tanıma Kilidi’ne yüzünüzü yeniden tanımlayın ve Yüz Tanıma Kilidi’ni kilit ekran güvenliği tercihiniz olarak belirleyin.

Yüz Tanıma Kilidi Sorunları ve Çözümleri hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza buraya tıklayarak gidebilirsiniz.