Kategoriler
Rehberler

Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro’da Uygulamalara Şifre Koymak

Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro’da Uygulamalara Şifre Koymak için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Android işletim sistemli akıllı telefonlarımıza bugün çok sayıda uygulama yüklüyor ve hemen hepsinden etkin şekilde faydalanıyoruz. Cihazlarımızda e-posta istemcisi, WhatsApp gibi anlık mesajlaşma uygulamaları; Facebook, Twitter, Instagram gibi çeşitli sosyal ağ uygulamaları bulunmakta. Tabii galeri, not uygulaması, takvim gibi çok önemli fotoğraf, bilgi ve dosyalar içeren araçlar da mevcut.

Huawei’nin güncel üst düzey akıllı telefon modellerinden Mate 10 veya Mate 10 Pro’ya sahipseniz ve bazı uygulamalara parola koruması ekleyerek güvenliği artırmak istiyorsanız ele alacağımız aşamaları basitçe takip etmeniz yeterli olacaktır. Çin merkezli firmanın cihazda sunduğu App Lock özelliğiyle Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro’da Uygulamalara Şifre Koymak oldukça kolay.

Huawei Mate 10 ve Mate 10 Pro’da Uygulamalara Şifre Koymak

Meraklı gözlerin ve kötü niyetli kişilerin önemli dosya ve bilgilerinize haberiniz olmadan erişmesini önlemek için dilediğiniz uygulamalara parola koruması ekleyebilirsiniz.

  • Öncelikle Settings menüsüne erişin.
  • Bu menüden Security & Privacy seçeneğini bulun ve üzerine dokunun.
  • App Lock seçeneğine dokunun; karşınıza gelen yönergeleri takip edin ve bir parola ayarlayın.
  • Ardından koruma altına almak istediğiniz uygulamalar için App Lock özelliğini etkinleştirebilirsiniz.

Artık Mate 10 / Mate 10 Pro akıllı telefonunuzda App Lock’u etkinleştirdiğiniz uygulamalara parola girişi / parmak izi okutma yapmadan erişim mümkün olmayacaktır.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.