Kategoriler
Rehberler

Vestel Venus V5 QFIL Kullanımı ve ROM Yükleme

Bu yazımızda Vestel Venus V5 QFIL Kullanımı ve ROM yükleme adımlarını ele aldık. İşlem sonrası alacağınız hata veya sorunların sorumluluğunun kendinize ait olduğunu hatırlatalım. Ayrıca kişisel verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.

İndirmeniz gerekenler

Buradan ROM dosyanızı bulabilirsiniz.

QFIL programını indirmek için buraya tıklayın.

Hazırlık

Vestel Venus V5’i bilgisayara bağlamadan önce USB hata ayıklamasının açık olması gerek. Ayarlar menüsünden Telefon hakkında bölümüne girin ve  Derleme numarası yazan seçeneğe art arda 7 kez dokunun. Bu sayede Geliştirici seçeneklerini görünür hale gelmesini sağlayın. Şimdi ise Ayarlara geri dönerek, Geliştirici seçenekleri bölümünde yer alan USB hata ayıklamayı etkinleştirin.

İlginizi Çekebilir:  Apple'ın Sidecar özelliği nedir ve nasıl kullanılır?

Size vermiş olduğumuz bağlantıdan QFIL programını indirin ve kurulum işlemini gerçekleştirin.

Vestel Venus V5 QFIL Kullanımı ve ROM Yükleme

İlk olarak Güç tuşunu kullanarak telefonunuzun kapanmasını sağlayın.

QFIL programını açın ve sol üstte yer alan Select Build Type kısmında Flat Build‘i seçin.

Select Programmer bölümünde ise, sağ tarafta bulunan Browse butonuna tıklayarak ROM dosyalarınızı seçin.

Ardından Load XML butonuna tıklayın. İlk olarak rawprogram0.xml dosyasını, sonrasında ise patch0.xml dosyasını seçerek işleme devam edin.

Şimdi ise telefonunuza dönün. Vestel Venus V3’ü Güç, Ses kısma ve Ses yükseltme tuşlarına basılı tutarak USB kablo ile bilgisayara bağlayın. Bilgisayarınız telefonu algıladıktan sonra Download butonunun rengi daha koyu olacaktır. İşlemi başlatmak için Download butonuna basmanız yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Android'de silinen fotoğraflar nasıl kurtarılır?

Eğer işleminiz başarıyla sonlanırsa, Status kısmında Download Succeed ve Finish Download yazılarını görebilirsiniz. Bunun ardından USB kablonuzu bilgisayardan çekerek telefonunuzu yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz. Konu hakkında görüşlerinizi uzmanlarımıza bildirmek için forum sayfamızı kullanabilirsiniz.