Kategoriler
Rehberler

Android ve iOS: Telefon Numarasından Fotoğraf Bulmak

Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlarda telefon numarasından fotoğraf bulmak için kullanabileceğiniz pratik bir yöntemden bahsedeceğiz. İşiniz gereği tanıdığınız veya tanımadığınız kişilerle sürekli telefon görüşmeleri yapmak durumunda kalabilirsiniz. Bu kişilerle yüz yüze görüşmeniz gereken zamanlar da olacaktır. Böyle anlarda görüşme yapacağınız kişilerin sosyal ağ profillerine hızlı şekilde göz gezdirmek isteyebilirsiniz. Tabii herkes Facebook ya da Instagram kullanmıyor olabilir, Twitter hesabında kendi fotoğrafını kullanmak istemeyebilir. Bu durumda ilgili kişinin telefon numarasından fotoğraf bulmak mümkün olabilir. Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlarda telefon numarasından fotoğraf bulmak kolay fakat ele alacağımız yöntemin her zaman sonuç vermeyeceğini belirtelim.

Android ve iOS: Telefon Numarasından Fotoğraf Bulmak

Öncelikle web tarayıcısını açın ve http://gp.teknoltan.com/ internet sitesine erişin. Başlıkta Android ve iOS dedik ama ele alacağımız servis esasında web tabanlı, yani bu çevrimiçi araçtan kişisel bilgisayarınızda da faydalanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone için en iyi 7 fotoğraf kolaj uygulaması

Çok sade bir arayüz bizleri karşılıyor. Sayfadaki kutucuğa profil görselini elde etmek istediğiniz kişinin telefon numarasını girmelisiniz. Türkiye’deki telefon numaraları için 905********* formatında giriş yapmanız lazım. Ardından GetPicture butonuna tıklayın.

Gördüğünüz gibi telefon numarasını girdiğimiz kişinin profil fotoğrafına eriştik. Bu servis fotoğrafı WhatsApp’tan elde ediyor. Yani telefon numarasını girdiğiniz kişinin WhatsApp profil fotoğrafını size sunuyor. Eğer ilgili kişinin WhatsApp profil fotoğrafı yoksa ya da gizlilik ayarları rehberde kayıtlı olan kişiler dışındakilerin profil fotoğrafını görmesine müsaade etmiyorsa sonuç alamıyorsunuz.
Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.