Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS 11: WhatsApp’ta Grup Mesajlarını Sessize Alma

Art arda gelen bildirimler, önemsiz mesajlar ve daha birçok sebep… Tüm bunlar WhatsApp‘ta katıldığınız arkadaş gruplarınızda yer alıyorsa bunlardan kurtulmanın çözüm yollarından bir tanesi, tabii ki de en kesini gruptan ayrılmak, WhatsApp grup mesajlarını sessize almaktır. WhatsApp grup mesajlarını sessize alarak gelen mesajların bildirimi, bildirim pencerenize düşmez.

iOS 11: WhatsApp’ta Grup Mesajlarını Sessize Alma

iOS 11 işletim sistemine güncellenmiş iPhone cihazınızda grup mesajlarını sessize almak için, telefonunuzda WhatsApp’ı açın. Sessize almak istediğiniz grubun ismine basılı tutarak ekranı hafifçe sağdan sola doğru çekin.  Buradaki seçeneklerden Diğer‘e dokunun ve Sessiz‘i seçin. WhatsApp grubundaki mesajların ne kadar süre sessizde kalmasını istediğinizi seçin ve işlemi tamamlayın.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp en iyi etiket uygulamaları

WhatsApp grubunu sessize almanın bir diğer yolu da grup sohbetine girmektir ve grup sohbetinin isminin üzerine tıklamaktadır. Grup bilgilerinin görüntülendiği bu ekranda Sessiz butonuna tıklayabilir ve buradan, mesajların ne kadar süreyle sessizde kalacağını belirleyebilirsiniz.

Bir grubu Sessiz modundan çıkarmak istiyorsanız, sessize aldığınız WhatsApp grubunun konuşma ekranına girin ve ekranın üstünde yazan WhatsApp grubunun ismine dokunun. WhatsApp grubununun tüm bilgilerinin yer aldığı bu ekranda Sessiz’e dokunun ve Sesi Aç butonuna tıklayın.

WhatsApp grup mesajlarını arşivlemek istiyorsanız da WhatsApp uygulamasını iOS telefonunuzda açın ve arşivlemek istediğiniz mesajın isminin üzerine, sohbet ekranına girmeden, basılı tutun ve ekranı sağdan sola doğru hafifçe kaydırın. Arşivle seçeneğine dokunarak da istediğiniz sohbeti Arşivler’e atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone SE (3. Nesil) mi, iPhone 12 mini mi?