Kategoriler
Haberler

ASUS ZenFone 4 Pro Android 8.0 Oreo Güncellemesi

ASUS ZenFone 4 Pro Android 8.0 Oreo güncellemesi ile ilgili yeni bir gelişme var. Tayvan merkezli teknoloji firması ASUS, üst düzey cihazlarından ZenFone 4 Pro için yeni bir güncelleme yayınladı. Cihazı V15.0410.1802.34 yazılım versiyonuna taşıyan güncelleme akıllı telefona Android 8.0 Oreo işletim sistemini kazandırıyor.

ASUS ZenFone 4 Pro Android 8.0 Oreo Güncellemesi

ZS551KL model numaralı cihaz için dağıtılmaya başlanan güncelleme akıllı telefonlara OTA bildirimi şeklinde ulaşıyor. Güncelleme tüm akıllı telefonlara aynı anda ulaşmadığı için ZenFone 4 Pro kullanıcılarının biraz beklemesi gerekebilir. Güncellemeyi elle kontrol etmek isteyen kullanıcılar Settings – About – System Update menüsüne erişebilir.

Güncelleme ile birlikte Android 8.0 Oreo işletim sistemi versiyonuna güncellenen ZenFone 4 Pro akıllı telefonda güç tüketimi konusunda iyileştirmeler sağlanıyor. Long screenshot yani uzun ekran görüntüleri kaydedilebilir hale geliyor. Arayüz tasarımı kullanım deneyimini iyileştirecek şekilde geliştiriliyor. Arka plan uygulamalarının limitlenmesi, otomatik form doldurma, akıllı metin seçimi, Picture-in-Picture, bildirim noktaları, kurulum gerektirmeyen Instant Apps’lere destek, yeni emoji seti ve adaptif ikonlar gibi Oreo yenilikleri de elde ediliyor.

156.9 x 75.6 x 7.6 mm boyutlarında ve 175 gram ağırlığındaki ZenFone 4 Pro akıllı telefonun 5.5 inç genişlikli AMOLED ekranı 1920 x 1080 piksel çözünürlük değerine sahip. Cihazda Qualcomm’un üst düzey Snapdragon 835 yongaseti, 6 GB RAM, 64 / 128 GB kapasiteli dahili depolama birimi, microSD kart yuvası, arka yüzde 12 MP + 16 MP çift kamera yapılandırması, ön yüzde 8 MP çözünürlüklü selfie kamerası ve 3600 mAh kapasiteli pil gibi bileşenler mevcut. Ürün kutusundan Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi versiyonuyla çıkıyordu.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.