Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy E7 Ekran Değişimi

Bu yazımızda Samsung Galaxy E7 Ekran değişimi işlemini ele alacağız. Siz de anlatacak olduğumuz adımları izleyerek ekranınızın nasıl değiştirildiğini öğrenebilirsiniz. Eğer bu işlemi kendiniz yapmak istiyorsanız, dikkati olmanız gerekiyor. İşlem sonrasında karşılaşabileceğiniz hata veya sorunların sorumluluğunun kendinize ait olduğunu unutmayınız.

Gerekli olan ekipmanlar

Sıcak hava tabancası

Sökme aparatı

Yapıştırıcı

Fırça

Samsung Galaxy E7 Ekran Değişimi

Samsung Galaxy E7 Ekran değişimi işlemine başlamadan önce telefonunuzu kapatmanız gerek. Bunun için öncelikle Güç tuşuna basılı tutun. Ardından karşınıza çıkan ekranda Kapat butonuna tıklayın. Şimdi ise Tamam butonuna tıklayarak telefonunuzun kapanmasını bekleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları

Sıra geldi ekrana ısı işlemi uygulamaya. Bu işlemi yapabilmeniz için sıcak hava tabancanızın olması gerek. Eğer sıcak hava tabancanız yoksa saç kurutma makinesi de kullanabilirsiniz. Ekranınızı yeteri kadar ısıttıktan sonra sökme işlemine geçebilirsiniz.

Ekran sökme aparatınız ile ana ekran butonunun altından bir giriş yapın. Sonrasında ise sağ yandan aşağıdan yukarıya doğru, sol yandan da aşağıdan yukarıya doğru ilerleyin. Üst kısmı da kaldırmaya çalışabilirsiniz ancak bağlantı noktasını çıkartmadan ekranınızı sökemezsiniz. Onun için önce bağlantı noktasını yuvasından çıkartın.

Bunun sonrasında üst kısmı da sökme aparatı ile kaldırın ve ekranınızı sökün. Eski ekranınızın geride bıraktığı kalıntıları temizlemeniz gerek. Eğer kalın ve yapışık kalıntılar bırakmış ise onları düz uçlu bir aletle kazıyın. Ardından bir fırça yardımıyla yüzeyi temizleyin.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da bildirimlerin gecikmesi ve çözüm önerileri

Yeni ekranınızın koruyucu jelatinlerini sökün. Ama ekranınızı telefona yerleştirmeden önce yapmanız gereken bir işlem var. Temizlemiş olduğunuz yüzeyin görselde göstermiş olduğumuz kısımlarına yapıştırıcı sürün.

Yapıştırıcıyı sürerken dikkatli olun ki kamera lensinize gelmesin. Şimdi ise bağlantı noktasını yerine taktıktan sonra ekranınızı kasaya yerleştirebilirsiniz. Son aşamaya kadar anlattığımız adımları harfiyen uyguladıysanız, Güç tuşuna basılı tutarak telefonunuzun açılmasını bekleyebilirsiniz.