Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy A3 (2017) Ekran Değişimi

Hiç beklenmedik bir anda telefonunuz yere düşmüş ve bunun sonucunda ekranınız kullanılamaz hale gelmiş olabilir. Bu sorunuza çözüm olarak Samsung Galaxy A3 (2017) Ekran değişimi işlemini yapmanız gerekiyor. İşlem sonrasında karşılaşabileceğiniz hata veya sorunların sorumluluğunun kendinize ait olduğunu unutmayınız.

Gerekli olan ekipmanlar

Çift taraflı bant

Sıcak hava tabancası

Sökme aparatı

Tornavida

Kart

Cımbız

Samsung Galaxy A3 (2017) Ekran Değişimi

Samsung Galaxy A3 (2017) Ekran değişimi işlemine başlamadan önce telefonunuzu kapatmanız gerek. Bunun için önce Güç tuşuna basılı tutun. Ardından karşınıza gelen pencerede sırasıyla Kapat > Tamam seçeneklerini seçin. Bu sayede telefonunuz birkaç saniye sonra kapanacaktır.

Telefonunuz kapandıktan sonra SIM kart yuvanızı yerinden çıkartmanız gerekiyor. Bu işlem için telefonunuzun kutusundan çıkan iğneyi kullanabilirsiniz. Ancak o aparatı kaybettiyseniz ince bir iğne de işinizi görecektir.

Şimdi ise ısı uygulama işlemimize gelelim. Sıcak hava tabancanız ile arka kapağa ısı işlemi uygulamanız gerekiyor. Eğer sıcak hava tabancanız yoksa saç kurutma makinesi de kullanabilirsiniz.

Isıtma işlemini yeterli düzeyde gerçekleştirdikten sonra sökme işlemine geçebilirsiniz. Sökme aparatınız ile yavaşça giriş yapın. Biraz kapağı kaldırdıktan sonra kartınızı yerleştirin. Kartınızın plastik veya karton olabilir.

Kartınızı yerleştirdikten sonra sökme aparatınızı telefondan çıkartın. Artık kartınız ile boydan boya ilerleyebilir ve arka kapağı sökebilirsiniz. Arka kapağı söktükten sonra vidaları sökmeniz gerekiyor. Görselde göstermiş olduğumuz gibi plastik aksamları tutan vidaları tornavida yardımıyla sökün.

Vidalarını çıkartmış olduğunuz plastik aparatları artık yerlerinden kaldırabilirsiniz. Sökme aparatınız yardımıyla plastik aparatları çıkartın. Sıra geldi Anakartınızı sökmeye. Bu işlemi yapmadan önce Anakartınızın üzerinde yer alan tüm bağlantı noktalarını çıkartın.

Bağlantı noktalarını çıkarttıktan sonra kameranın sağ altında yer alan vidayı çıkartın ve Anakartı sökün. Şimdi ise sökme aparatınız yardımıyla kasada yer alan tüm parçaları yerlerinden çıkartın. Bunun ardından penadan yardım alarak bataryanızı da kaldırabilirsiniz. Bataryanızı çıkarttıktan sonra alt kısmındaki vidayı da sökmeyi unutmayın.

Telefonunuzun ön kısmına gelin ve ekranınızı sökmeye başlayın. Önce sökme aparatınızla bir giriş yapın, ekranınız hafif kalkınca o yere kartınızı sıkıştırın. Artık kartınız ile ekranınızı sökmeye devam edebilirsiniz. Yeni ekranınızın iç kısmına şeritler halinde çift taraflı bant uygulayın. Ardından bağlantı noktasına dikkat ederek ekranınızı yerine yerleştirin.

Sonrasında ise telefonun arka kısmındaki işlemlere geri dönün. Bataryanızı yerleştirmeden önce çift taraflı bantlarınızı batarya yuvasına yapıştırın. Ardından çift taraflı bantlarınızın renkli kısımlarını cımbız yardımıyla çıkartın.

Artık bataryanızı yuvasına yerleştirebilirsiniz. Aşağıdaki görselde göstermiş olduğumuz gibi tüm çıkartmış olduğunuz kısımları yerlerine geri takın. Bataryanızın alt kısmındaki siyah parçanın vidasını takmayı da unutmayın. Bataryanızın bağlantı noktasını da kontrol edin.

Şimdi ise Anakartınızı yerine yerleştirin ve Anakartınıza takılması gereken bağlantı uçlarını tek tek takın. Bağlantı uçlarını eksiksiz bir şekilde taktıktan sonra koruyucu olan plastik aksamları yerlerine yerleştirin.

Plastik aksamların yerlerinden çıkmaması için daha önceden sökmüş olduğunuz vidaları geri monte etmeniz gerek. Tornavida yardımıyla tüm vidaları yerlerine monte edin. Vidaları sıkarken çok fazla baskı uygulamamaya dikkat edin.

Sonrasında ise arka kapağınızın iç tarafına bakın. Dört bir tarafına şeritler halinde çift taraflı bantlarınızdan yapıştırın. Cımbız yardımıyla bantlarınızın renkli kısımlarını çekin. Son olarak, Arka kapağınızı telefonunuza geri takın. Artık Güç tuşuna basılı tutarak telefonunuzun açılmasını bekleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?