Kategoriler
Rehberler

Lenovo Vibe S1 Ekran Değişimi

Bir kaza sonucu telefonunuzun ekranı kullanılamaz hale gelmiş olabilir. Bu yazımızda Lenovo Vibe S1 Ekran değişimi işlemi için gerekli olan adımları anlatacağız. İşlem sonrasında karşılaşabileceğiniz hata veya sorunların sorumluluğunun kendinize ait olduğunu unutmayınız.

Gerekli olan ekipmanlar

Sıcak hava tabancası

Pena

Sökme aparatı

Tornavida

Çift taraflı bant

Yapıştırıcı

Lenovo Vibe S1 Ekran Değişimi

Lenovo Vibe S1 Ekran değişimi işlemine başlamadan önce telefonunuzu kapatmanız gerek. Bunun için ilk olarak Güç tuşuna basılı tutun. Ardından karşınıza gelen seçim ekranında Kapat’a dokunarak birkaç saniye bekleyin.

Telefonunuz kapattıktan sonra sol tarafta yer alan SIM kart yuvanızı iğne yardımıyla çıkartın. Şimdi ise arka kapağa ısı işlemi uygulamaya geçebilirsiniz. Bu işlemde sıcak hava tabancası veya saç kurutma makinesi kullanmanız gerekiyor.

Arka kapağınızı yeterince ısıttıktan sonra sökümüne başlayabilirsiniz. Sökme aparatı ile bir tarafından giriş yapın. Sonrasında ise pena ile boydan boya ilerleyin. Ardından yavaşça arka kapağınızı kaldırabilirsiniz.

Eski ekranınızda hiçbir parçanın kalmaması gerek. Öncelikle bataryayı, sonrasında ise Anakartı sökmeniz gerekiyor. Ancak Anakartı sökebilmek için koruyucu kapağını çıkartmanız gerekiyor. Görselde göstermiş olduğumuz yerlerdeki vidaları sökün. Plastik aparatı yerinden çıkartın.

Plastik aparatı çıkarttığınız yerin altında bataryanın güç bağlantısı bulunmakta. Güç başlantısını yerinden çıkartarak bataryanızı yuvasından alın. Sonrasında ise Anakartta takılı olan tüm soket uçlarını çıkartın.

İlginizi Çekebilir:  Birinin telefon kullanımı uzaktan nasıl takip edilir?

Artık Anakartınızı da yerinden çıkartabilirsiniz. Şimdi ise ekranınızı sökmeden önce biraz ısıtmanız gerek. Sıcak hava tabancanızı kullanarak ekranınızı ısıtın. Daha sonra sökme işlemine geçebilirsiniz.

Sökme aparatınız yardımıyla ekranınızı sökmeye başlayın. Fazla derine inmemeye dikkat edin eğer çok baskı uygularsanız ekranınız temelli kırılır ve bu sefer çıkartması zor olur. Takıldığınız yerlerde sıcak hava tabancanızdan yardım alabilirsiniz.

Sökme işleminiz bittikten sonra yapıştırıcınızı alarak görselde göstermiş olduğumuz kısımlara uygulayın. Bu işlemi yaparken kamera lensinize veya sensörlerin üstüne yapıştırıcıyı bulaştırmayın.

Yapıştırıcıyı sürdükten sonra yeni ekranınızı dikkatlice yerleştirin. Ardından telefonunuzu ters çevirerek arka taraftaki işlemlerine başlayın. İlk olarak bağlantı kablolarını takarak Anakartınızı yerleştirin.

Şimdi ise bataryanızın sağ ve sol tarafına uzun şeritler halinde çift taraflı bantlarınızdan yapıştırın. Bantların renkli kısımlarını sökün ve bataryanızı yuvasına geri yeleştirin. Ayrıca bataryanızı yerleştirdikten sonra güç bağlantısını da yerine takmayı unutmayın.

Artık plastik kısmı Anakartın üstüne takarak daha önceden sökmüş olduğunuz vidalarını takın. Son olarak, görselde göstermiş olduğumuz kısımlara yapıştırıcı sürün ve arka kapağınızı monte edin. Buraya kadar anlatmış olduğumuz adımların hepsini eksiksiz olarak yaptısaynız, Güç tuşuna basılı tutarak telefonunuzun açılmasını bekleyebilirsiniz.