Kategoriler
Rehberler

Android: Bir Kişinin WhatsApp Durumuna Gizlice Bakmak

Android‘li akıllı telefonlarda bir kişinin WhatsApp durumuna gizlice bakmak için izlenmesi gereken aşamalara bakacağız. WhatsApp tüm dünyada en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından birisi konumunda. Ülkemizde de ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olan uygulama son birkaç yılda çok sayıda yeni özellik kazandı. Bunlardan birisi de Snapchat ve Instagram’da gördüğümüz Stories / Hikayeler özelliğinin benzeri olan Status / Durum. WhatsApp’ta bir kişinin durumuna baktığınızda ilgili kişi durumu sizin görüntülediğinizi öğrenebiliyor. Bir kişinin WhatsApp durumuna gizlice bakmak için faydalanılabilecek birkaç yöntem var.

Android: Bir Kişinin WhatsApp Durumuna Gizlice Bakmak

İlk Yöntem

Android’li akıllı telefonunuza ES File Explorer uygulamasını yükleyin. Bu araç yerine Android’de gizli dosya ve klasörleri görüntüleme imkanı sunan başka bir çözüm de kullanabilirsiniz.

Uygulama ayarlarından Show hidden files seçeneğini etkinleştirin.

Dahili depolama birimindeki WhatsApp klasörüne gidin. Media klasörüne erişin.

.Statuses klasörünü açın.

Burada çoğu durumda WhatsApp durumlarını görebileceksiniz. İlgili kişiler WhatsApp durumuna baktığınız bilmeyecektir. Ancak bu yöntemle her zaman sonuç alınamadığını belirtelim.

İkinci Yöntem

WhatsApp’ın gizlilik ayarlarının yer aldığı Privacy menüsünden Read receipts seçeneğini devre dışı bıraktığınızda bir kişinin WhatsApp durumunu görüntülemeniz o kişinin bilgisi dışında gerçekleşiyor. Ancak bu seçeneği kapattığınızda siz de durumunuzu görüntüleyen kişiler hakkında bilgi sahibi olamıyorsunuz.

Üçüncü Yöntem

Root erişimi sağlanmış ve Xposed Framework kurulumu gerçekleştirilmiş bir akıllı telefonunuz varsa WhatsApp Extensions modülünü yükleyin.

Bu modülü aktive edin ve akıllı telefonunuzu yeniden başlatın.

Modülü açın ve Turn off read receipts seçeneğini etkinleştirin.

Artık başkalarının WhatsApp durumlarına onlara görüntüleme bilginiz gitmeden bakabileceksiniz. Aynı zamanda kendi durumunuzu görüntüleyen kişileri öğrenme imkanınız kaybolmayacak.

Akıllı telefonunuz root’luysa biz üçüncü metodu tercih etmenizi öneriyoruz.