Kategoriler
Rehberler

Instagram’da Panoramik Fotoğraf Paylaşmak

Android ve iOS yüklü akıllı telefonlardaki Instagram’da panoramik fotoğraf paylaşmak için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Günümüzde hemen her akıllı telefonda panoramik fotoğraf çekme özelliği bulunmakta. Tabii kullanıcılar genellikle çektikleri fotoğrafları Instagram gibi sosyal ağlarda paylaşmak istiyor fakat Instagram’da panoramik fotoğrafları paylaşmak mümkün değil. Bunun için üçüncü parti bir uygulamadan yardım almanız gerekecek. Ele alacağımız aşamaları izleyerek Android ve iOS‘teki Instagram’da panoramik fotoğraf paylaşmak mümkün.

Instagram’da Panoramik Fotoğraf Paylaşmak

Yöntem basitçe panoramik fotoğrafın Instagram’da paylaşılabilir formda parçalara bölünmesini ve bu sosyal ağda galeri gibi paylaşılmasını temel alıyor.

iOS işletim sistemli cihazınıza App Store uygulama mağazasında aratarak Swipeable – Instagram Panorama uygulamasını yükleyin.

Uygulamayı yüklenince çalıştırın ve galerinize erişim izni verin.

Kamera rulonuzdaki panoramik fotoğraflar tespit edilecek ve Panorama sekmesi altında listelenecektir.

Paylaşmak istediğiniz fotoğrafı görüntüleyip Panorama butonuna dokunun. Uygulama fotoğrafı otomatik olarak parçalara bölecektir.

Birkaç saniye sonra Post to Instagram butonu etkinleştirilecek ve ilk fotoğraf uygulama filigranı ile bir videoya dönüşecektir. Video ve filigran, kullanıcıların birden fazla fotoğrafa sahip, kaydırılabilir bir paylaşımı görüntülediğini bilmelerine yardımcı oluyor. Ancak bu, tamamen isteğe bağlı. Videoyu ve uygulama filigranını kolayca kaldırabiliyorsunuz.

Swipeable filigranına dokunduğunuzda video kaldırılıyor. Bu filigrana iki kez daha dokunursanız fotoğraflara eklenen filigran da kaldırılmış oluyor.

Post to Instagram butonuna dokunarak fotoğrafı Instagram’a gönderebilirsiniz.

Android’li akıllı telefonunuza Google Play uygulama mağazasında aratarak Panorama for Instagram: InSwipe uygulamasını yükleyin.

Uygulamayı açın ve Gallery‘e dokunun.

Paylaşmak istediğiniz panoramik fotoğrafı seçin.

Uygulama fotoğrafı varsayılan olarak üç parçaya bölüyor fakat siz dilerseniz sayıyı artırabilirsiniz.

Sayıyı belirledikten sonra arayüzde sağ üst kısımda yer alan tick işaretine dokunun.

Save butonunu kullanarak kaydedilmesini sağlayın. Open Instagram butonunu kullandığınızda fotoğraflar Instagram uygulamasına gönderilecektir.