Kategoriler
Apps & Oyunlar

Snapchat: Bir Fotoğrafa İki Filtre Uygulamak

Popüler akıllı telefon uygulamalarından Snapchat‘te Bir Fotoğrafa İki Filtre Uygulamak için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Instagram fotoğraflara filtre uygulama işlemini hayli popüler hale getirmişti. Snapchat ise bu konsepti geliştirdi. Instagram, fotoğraflara çeşitli renkleri iyileştirerek ya da ışığı manipüle ederek filtre ekliyor. Snapchat benzer filtreleri konum tabanlı filtreler, hava durumu filtreleri, lensler ve artırılmış gerçeklik ile harmanlamayı başardı. Instagram’ın aksine Snapchat‘te Bir Fotoğrafa İki Filtre Uygulamak mümkün.

Snapchat’da bir fotoğrafa iki filtre uygulayabileceğinizi ima eden herhangi bir görsel ipucu bulunmuyor. Konuyu netleştirmek için filtrelerin arka kamerayla çekilen fotoğraflara uygulanabildiğini belirtelim. Ön kamera ile çekilen fotoğraflara uygulanabilenler filtre değil, lensler.

Snapchat: Bir Fotoğrafa İki Filtre Uygulamak

Snapchat uygulamasını açın ve arka kamera ile bir fotoğraf çekin. Sadece iki filtreyi uygulayabileceğinizi unutmayın, bu yüzden mevcut olanlardan faydalanmak ve kullanmak istediğiniz ikisini seçmek isteyebilirsiniz.

Bunun için iki elinize ihtiyacınız olacak, akıllı telefonunuzu düz bir zemine koymanız işinizi kolaylaştıracaktır. Fotoğrafı çektikten sonra, normalde yaptığınız gibi kaydırın ve uygulamak istediğiniz ilk filtreyi seçin. Ardından, bir parmağınızı ekrana yerleştirin ve bir sonraki filtreye geçmek için ikinci parmağınızı kullanın.

İşlem bu kadar basit! Filtreleri seçtikten sonra iki parmağınızı da serbest bırakabilir ve snap’i arkadaşlarınıza gönderebilir ya da hikaye olarak paylaşabilirsiniz.