Kategoriler
Rehberler

Android Telefondaki Kopya Dosyaları Silmek

Sahip olduğunuz Android telefondaki kopya dosyaları silmek için kullanabileceğiniz başarılı bir uygulamaya göz atacağız. Android işletim sisteminin geliştirilme süreci Google tarafından yürütülüyor ve firma akıllı telefon kullanıcılarına her geçen yıl daha gelişmiş özellikler sunuyor. Google bir taraftan da Pixel ve Nexus serisi akıllı telefonları geliştirmekte.

Firma işletim sistemi ve donanımı sunuyorken elbette uygulama ayağında da boş durmuyor ve kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıracak çeşitli uygulamalar hazırlıyor. Files Go bu alanda bir süredir sessiz olan Google’ın başarılı çözümlerinden birisi olarak karşımıza çıktı.

Üst düzey Android telefonlarda 64 ve 128 GB kapasiteli dahili depolama birimleri konuşuluyor olsa da 8, 16 ya da 32 GB kapasiteli depolama alanıyla gelen çok sayıda akıllı telefon mevcut. Bu cihazların büyük kısmı microSD kart yuvasına sahip olsa da kullanıcılar depolama alanı sıkıntısı yaşayabiliyor. Files Go akıllı dosya yöneticisine kısa süre önce eklenen bir özellik sayesinde Android telefondaki kopya dosyaları silmek mümkün hale geliyor.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

Android Telefondaki Kopya Dosyaları Silmek

Files Go, bir başka Google uygulaması olan Google Photos ile de dirsek temasında. Bulut ortamına yedeklenmiş fotoğraf ve videolar için tarama yaparak bunları cihazdan silme olanağı sunuyor.

Cihazdaki kopya dosyaları silmek için pek bir şey yapmanıza gerek kalmıyor. Files Go taramayı gerçekleştirdikten sonra silinmesi gereken dosyalarla ilgili bildirimde bulunuyor. Free up xxx MB butonuna dokunduğunuzda dosyalar siliniyor.