Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram’da Focus Modu Nasıl Kullanılır?

Popüler sosyal ağ uygulaması Instagram’da Focus modu özelliğinden nasıl yararlanabileceğinize değineceğiz. Instagram kısa süre önce yeni Focus moduna kavuştu. Story’lerde çalışan bu özellik Android ve iOS kullanıcılarının hizmetine sunulmuş durumda. Ne yazık ki küçük bir problem var: Özellik tüm cihazlarda kullanılamıyor.

Instagram Küçük Destek nedir? Instagram'da Küçük Destek storysi ...

iOS cephesinde iPhone 6S ve 6S Plus ile daha güncel akıllı telefonlarda bu özellik desteklenmekte. Android işletim sistemli cihazlar için kesin bir liste yok ama Galaxy S9 ve S9 Plus gibi güncel cihazlarda çalıştığı biliniyor. Reddit’teki bir konuya bakılırsa Google Pixel, Pixel 2, Galaxy S9, Galaxy S9+, Galaxy Note 8, Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy S7, LG V30+, V30, V20 ve G6 gibi cihazlarda sıkıntı yok. Instagram’da Focus modu kullanımı oldukça kolay.

Instagram’da Focus Modu Nasıl Kullanılır?

Instagram uygulamasını açın ve sol üstteki kamera simgesine dokunun ya da sağa doğru kaydırma yapın. Alt kısımdan kaydırma hareketi yapın, kamera modları görüntülenecektir. Burada muhtemelen daha önce defalarca kullanmış olduğunuz Live mode, Boomerang, Rewind gibi modlar da var.

Focus modu basitçe bir objeye odaklanma sağlıyor. Selfie’lerde Focus modu yüzü otomatik olarak tespit ediyor ve arka planı bulanıklaştırıyor. Arka kamerada üstteki ekran görüntüsünde olduğu gibi çalışıyor. Gördüğünüz gibi model araca odaklanma söz konusu, halı ve kedi ise blur’laştırılmış durumda.