Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy J6 Infinity Display Ekrana Sahip Olacak

Tıpkı bir genç kardeş gibi A serisi bu yıl S serisine oldukça benzemeye başlamıştı. Bu anlamda karşımıza ilk kez çerçevesiz ekranlı Galaxy A8 (2018) ikilileri çıktı. Şimdiyse şaşırtıcı biçimde J6 serisi de bu Infinity Display teknolojisinden nasibini alıyor ve ilginç şekilde üst düzey bir telefon görünümüne kavuşuyor.

Galaxy J6 Infinity Display

Telefonların sertifikalandırılmasından sorumlu olan FCC şirketi yeni Galaxy J6 (2018) için birkaç fotoğraf ve donanım bilgisi yayımladı. Cihazın ekranı 18.5:9 en boy oranına sahip ve bu yalnızca bir Infinity Display’li Samsung cihazında görülebiliyor. Parmak izi okuyucusu bu nedenle arkada olabilir. Ne yazık ki FCC, telefonun çizimlerini paylaşacak kadar cömert olmamış.

Fakat ölçülerini girmiş: 146.3 x 67.0 mm ve ekran ise 5.6 inç büyüklüğünde. Bir de çift SIM desteği mevcut.

Üzücü ama bir o kadar da anlaşılır bir diğer önemli detay ise microUSB şarj yuvası. 3.5 mm kulaklık girişi yerli yerinde. GeekBench listelemesi sayesinde cihazın Exynos 7870 yonga setini taşıyacağını biliyorduk. Fakat RAM departmanında 2 GB kapasiteyle karşı karşıyaydık ve işletim sistemi Android 8.0 Oreo idi.

Galaxy A8 (2018), A530 kod adına ve Plus modeli A730 kod adına sahipken J6 listelemede SM-J600F ismini taşıyor. Bu zamana kadar J6’nın gerçekten geleceğinden emin değildik (en azından J5 ve J7 kadar). Neyse ki durum şimdi netleşti.