Kategoriler
Haberler

Honor 10’un Alacakaranlık Rengi Resmen Sızdırıldı

Son bilgilerle beraber Honor 10’un 19 Nisan günü Çin’de satışa sunulacağı kesinleşmişti. Telefon bunun ardından 15 Mayıs tarihinde tüm dünyaya açılacak. Cihazın resmi tanıtımına iki gün kala Honor’ın yeni telefonu için bir renk seçeneği daha ortaya çıktı. Daha önceleri siyah ve turkuaz renkleriyle karşılaşmıştık ancak bu kez daha ilginç bir seçenek ile karşı karşıyayız.

Alacakaranlık rengini daha önce Huawei P20 Pro’da görmüştük. Oldukça beğenilmiş olmalı ki firma aynı rengi Honor 10 için de kullanmak istemiş. Honor 10 amiral gemisi Kirin 970 yonga seti ile geliyor. Bu çipsetin en büyük özelliklerinden ikisi NPU ve yapay zeka becerileri sunuyor olması. Ekran 5.8 inç büyüklüğünde ve bir çentiğe sahip. Huawei’in P20 ailesinde uyguladığı tasarıma benzer denebilir. Bu alanda kulaklık hoparlörü ve özçekim kamerası yer alacak.

Sızıntının kaynağının Weibo olduğunu söyleyelim. Bunun yanı sıra merak edenler için aşağıda diğer iki renk seçeneği daha görülebiliyor. Tüm bunların resmi etkinliğe birkaç gün kala ortaya çıkması alışılmadık bir durum değil.

Çift kamera düzeneğinin Honor 10’da 16 MP + 24 MP şeklinde olması bekleniyor. Ayrıca “semantik görüntü segmentasyonu” denilen ilginç bir özelliği olacak. Bu mod bir fotoğrafın farklı bölgelerindeki nesneleri ayırt ederek her birine ayrı olarak efekt uyguluyor. Honor 10’da 3320 mAh bir batarya yer alıyor. Ayrıca muhtemelen (30 dakikada %50 şarj vaat eden) Huawe’in hızlı şarj özelliğini de destekleyecek.

Fiyatlandırma ve erişilebilirlik taraflarında henüz bir şey açıklanmış değil. Bunları perşembe günü gerçekleştirilecek etkinlikte öğreneceğiz. Daha fazlasını forum sayfamızda bulabilirsiniz.