Kategoriler
Haberler

Nubia’nın Red Magic Oyuncu Telefonu Ortaya Çıktı

ZTE’nin alt markası Nubia, oyuncu akıllı telefonu marketine giriş yapmaya hazırlanıyor. Bu yeni cihazın adı Red Magic ve görünüşe bakılırsa 19 Nisan tarihinde resmiyet kazanacak. Ancak o zamana kadar beklemek zorunda değilsiniz. İşte telefonun ortaya çıkan (bulanık) bir görüntüsü.

Resim her ne kadar bulanık olsa da telefonun eşsiz tasarımı hakkında yeterince bilgi veriyor. Arkada görünen ince şerit RGB aydınlatmalı bir LED’e benziyor. Parmak izi okuyucusunun altında bulunan parça büyük ihtimalle tek lensli bir kamera. Telefonun bütün gövdesi baştan aşağı eğimli. Böylelikle geniş açı modunda daha kolay tutuş sağlaması bekleniyor. Xiaomi’nin son olarak duyurduğu Black Shark da benzer bir yol izliyordu.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 ve iPhone 16, büyük selfie kamera geliştirmeleriyle gelecek

nubia red magic

Red Magic’de sağ üst kısımda, ses ve güç tuşlarının yukarısında kırmızı bir buton mevcut. Bunun bir şekilde oyunlarla ilgili olacağı ortada. 18:9 ekran ise oldukça ince çerçevelere sahip.

Geçmişteki sızıntılarda Red Magic’in Snapdragon 845 destekleyeceği iddia ediliyordu. Ancak ABD hükümeti Qualcomm’u ZTE’ye parça satmaktan men ettiği için şu an için neler olacağını bilmiyoruz. Çinli şirket belki de yasağa kadar yeterince çipset satın almış ya da tamamen farklı bir yonga seti ile yola devam etmiş olabilir. Her iki ihtimalle de telefonun 8 GB RAM’i bulunacak.

Düşüncelerinizi forum sayfamızda paylaşabilirsiniz.