Kategoriler
Haberler

Moto Z Play Android 8.0 Oreo Güncellemesini Alıyor

Duruma bakılırsa Motorola, Moto Z Play Android 8.0 Oreo güncellemesini dağıtıma sundu. İlk etapta Hindistan’da yaşayan kullanıcıların akıllı telefonlarına ulaşmaya başlayan güncelleme paketinin boyutu 1.12 GB seviyesinde. Paket büyük boyutlu olduğu için güncelleme indiriminin hücresel veri paketi yerine Wi-Fi ağları üzerinden yapılması tavsiye ediliyor. Güncellemeyi elle kontrol etmek isteyen kullanıcılar akıllı telefonda Settings – About phone – System updates yolunu izleyebilir.

Moto Z Play Android 8.0 Oreo Güncellemesini Alıyor

Güncelleme paketi akıllı telefonu OPN27.76-12-22 yazılım versiyonuna taşıyor. Android güvenlik güncellemesi versiyonu da Nisan 2018 seviyesine yükseliyor. Orta seviye bir akıllı telefon olmasına rağmen güvenlik yamalarının en güncel versiyonunu hemen elde edebilmesi şüphesiz sevindirici bir gelişme. Moto Z Play akıllı telefonun önümüzdeki dönemde başka bir güncelleme alması mümkün olmayabilir.

Eylül 2016’da raflardaki yerini alan Moto Z Play akıllı telefon 156.4 x 76.4 x 7 mm boyutlarında ve 165 gram ağırlığında. Cihazın 5.5 inç genişlikli Super AMOLED ekranı 1920 x 1080 piksel çözünürlük değerine sahip. Qualcomm’un orta seviye Snapdragon 625 yongaseti, 3 GB RAM, 32 GB kapasiteli dahili depolama birimi, depolama alanını genişletmek için 256 GB’a kadar kapasitedeki kartları destekleyen microSD kart slotu, arka yüzde 16 MP çözünürlüklü ana kamera, ön yüzde selfie çekimler için 5 MP kamera ve 3510 mAh kapasiteli pil içeriyor. Ürün kutusundan Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemiyle çıkıyordu ve daha sonra 7.1.1 Nougat güncellemesini almıştı.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.