Kategoriler
Haberler

Xiaomi’nin Çift Kamera ve 6 İnç Ekranlı Yeni Akıllı Telefonu Yolda

Xiaomi’nin ürün gamı bugünlerde fazlasıyla kafa karıştırıcı bir hal aldı, özellikle de giriş seviyesi modeller. TENAA web sitesinde beliren yeni akıllı telefon da bu tabloyu daha anlaşılır bir şekle dönüştürecek gibi görünmüyor.

Yeni Redmi modeli 5.99 inç genişlikli LCD ekrana sahip. En boy oranı 18:9 olan akıllı telefon ilginç şekilde 720p ekran çözünürlüğü sunuyor. Böyle büyük bir ekranda düşük kalan çözünürlük değeri nedeniyle cihazın Redmi Note serisine dahil edilmeyeceği düşünülmekte. Akıllı telefonun pili de 3000 mAh kapasiteli, Redmi Note serisi cihazlarda genellikle 4000 mAh ve üzeri pil kapasiteleri görüyoruz.

Xiaomi’nin Çift Kamera ve 6 İnç Ekranlı Yeni Akıllı Telefonu Yolda

Akıllı telefonda tıpkı Redmi Note 5 Pro’da olduğu gibi çift kamera yapılandırması var. Arka yüzdeki kameralardan birisi 12 MP çözünürlük değerine sahip fakat diğer kamera hakkında bilgi bulunmuyor. Toplamda üç kameraya ev sahipliği yapan cihazda arka kısımdaki ikinci kameranın 5 MP çözünürlük değeri sunması muhtemel.

Cihazda 2.0 GHz sekiz çekirdek işlemcili bir yongaseti mevcut. 2 GB RAM + 16 GB kapasiteli depolama birimi, 3 GB RAM + 32 GB kapasiteli depolama birimi ve 4 GB RAM + 64 GB kapasiteli depolama birimi içeren varyantlar olacak. Dokuz renk seçeneğiyle gelen akıllı telefonun boyutları 160.7 x 77.3 x 8.1 mm ve ağırlığı 170 gram.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.