Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram Hesabı Bilgilerini / Geçmişini İndirmek

Instagram Hesabı Bilgilerini / Geçmişini İndirmek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Faaliyetlerini Facebook çatısı altında sürdüren Instagram hayli popüler bir servis ve özellikle genç nesiller fotoğraf / video / hikaye paylaşımı ile canlı yayınlar için Facebook yerine Instagram’ı tercih ediyor. Instagram’da hatırı sayılır sayıda hesabı takip ediyorsanız bu sosyal ağ her gün ciddi anlamda zaman kaybetmenize sebep olabilir.

Instagram hesabınızı silmeyi düşünüyor olabilirsiniz; tabii böyle bir düşünceniz olmasa da Instagram hesabınızın bilgileri ile geçmişini indirmek isteyebilirsiniz. Facebook’ta uzun süredir bulunan bu özellik nihayet Instagram’a da geldi. Şu anda mobil uygulama aracılığıyla kullanılamayan bu özelliğe Instagram’ın web arayüzünden erişmeniz gerekiyor.

Instagram Hesabı Bilgilerini / Geçmişini İndirmek

Instagram web sitesini ziyaret edin ve kullanıcı hesabınızla oturum açın. Sağ üst kısımdaki kişi profili simgesine tıklayın.

Profil sayfanızdaki dişli çark simgeli butona tıklayın. Karşınıza gelen menüdeki Privacy and Security seçeneğine tıklayın.

Açılan sayfada aşağı doğru kaydırma yapın ve Data Download seçeneğini bulun. Request Download seçeneğine tıklayın.

Açılan sayfadaki kutucuğa bilgileri indirmenizi sağlayacak bağlantının gönderilmesini istediğiniz e-posta adresinizi girmelisiniz. Burada Instagram hesabınızda kayıtlı olan varsayılan e-posta adresiniz kutucukta otomatik olarak belirecektir, ama farklı bir e-posta adresi de yazabiliyorsunuz.

E-posta adresini girdikten sonra Next‘e tıklayın.

Instagram hesabınızın parolasını girin ve Request Download butonunu kullanın.

Instagram bilgilerinizi ve hesabınızın geçmişini derleyip indirme bağlantısını 48 saat içerisinde sunacaktır. Bu pakette profil bilgileri, fotoğraflar, videolar, yorumlar, beğeniler, arşivlenen hikayeler, takip ettiğiniz ve sizi takip eden hesapların kullanıcı adları, direkt mesajlar ve medya paylaşımlı direkt mesajlar bulunacak.