Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S9: Bixby Tuşunun İşlevini Değiştirmek

Samsung Galaxy S9 ve S9+ akıllı telefonda Bixby Tuşunun İşlevini Değiştirmek için izlenmesi gereken aşamaları ele alıyoruz. İlk kez Galaxy S8 ve S8+ akıllı telefonlarla hayatımıza giren Bixby birçok Samsung kullanıcısı tarafından sevilmedi ve benimsenemedi. Araç geride kalan süreç boyunca her ne kadar güncellenip geliştirilse de Galaxy S9 ve S9+ kullanıcıları da Bixby’i pek kullanmıyor. Bu akıllı telefonlardan birisine sahipseniz Bixby Tuşunun İşlevini Değiştirmek isteyebilirsiniz. Bixby tuşuna yeni görev atamak için üçüncü parti bir uygulamadan yardım almanız gerekecek.

Samsung Galaxy S9: Bixby Tuşunun İşlevini Değiştirmek

Öncelikle Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla Bixby Button Remapper – bxActions uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyin.

İlginizi Çekebilir:  Samsung Galaxy S ve Galaxy A farkları

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın. Next seçeneğine dokunun. Uygulamanın görevini yerine getirebilmesi için bazı erişim izinlerini sağlamanız lazım. Get foreground app‘e dokunun.

Usage Data Access penceresi açıldığında bxActions sekmesine dokunun ve Allow usage tracking seçeneğini etkinleştirin.

Uygulama arayüzüne dönün, bxActions – Bixby button‘u seçin. Karşınıza gelen pencere ve uyarı ekranındaki OK butonunu kullanın. Uygulamaya döndüğünüzde Done uyarı mesajı belirecektir.

Uygulama arayüzünde Actions seçeneğine girin. Bixby ile devam edin. Standard action‘a dokunun.

Karşınıza gelen Choose action sayfasında Bixby tuşuna atayabileceğiniz işlevlerin listesi bulunmakta. Seçeneklerden bir kısmı ücretsiz kullanılabiliyor, bir kısmı ise 2.99 USD karşılığında etkinleştirilebiliyor.