Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Chrome’da Sitelerin Bildirim İsteklerini Engellemek

Android‘li akıllı telefonlardaki Google Chrome’da Sitelerin Bildirim İsteklerini Engellemek için izlenmesi gereken aşamaları ele alıyoruz. Google Chrome bugün birçok platformda en sık kullanılan internet tarayıcılarından birisi konumunda. Özellikle Windows işletim sistemli kişisel bilgisayarlar ve Android cihazlarda kullanıcılar genellikle Chrome’u varsayılan tarayıcı olarak ayarlamayı tercih ediyor. Sade arayüz, hız, Google hesabıyla oturum açınca farklı cihazlar arasında sekme eşitleme ve diğer bilgileri senkronize edebilme gibi özellikleriyle ön plana çıkmayı başarıyor.

Chrome'da bildirimleri göstermeyi isteyen web siteleri nasıl ...

Son yıllarda birçok web sitesinin size Chrome aracılığıyla bildirim göndermek üzere istekte bulunduğunu görmüşsünüzdür. Bu, Facebook gibi uygulamasını akıllı telefonunuza yüklemek istemediğiniz ama bildirimlerini de almak istediğiniz siteler için kullanışlı olabilir ama sıradan bir haber sitesinden bildirim yağmuruna tutulmak rahatsız edici olabilir. Sürekli bildirim görüntüleme istekleriyle karşılaşmaktan sıkılmış olabilirsiniz. Neyse ki Chrome’da internet sitelerinin bildirim görüntüleme isteklerini devre dışı bırakma imkanı var.

Android: Chrome’da Sitelerin Bildirim İsteklerini Engellemek

Öncelikle Google Chrome web tarayıcısını çalıştırın. Sağ üst kısımda bulunan ve üç noktalı simgeye sahip olan butona dokunun. Karşınıza gelen seçenekler arasından Settings‘e dokunun.

Settings menüsünde aşağı doğru kaydırma yapın ve Site Settings‘e girin.

Notifications ile devam edin. Burada, Notifications seçeneğini devre dışı bıraktığınız takdirde artık internet sitelerinin bildirim görüntüleme istek pencerelerinden kurtulmuş olacaksınız.