Kategoriler
Rehberler

Android Telefonda Boş Klasörleri Silmek

Android telefonda boş klasörleri silmek için faydalanabileceğiniz pratik bir yöntemden bahsedeceğiz. Android ve Windows bazı açılardan birbirine benziyor. Birisi akıllı telefon, diğeri de kişisel bilgisayar pazarını domine etmiş işletim sistemleri olarak karşımızdalar. Windows elbette Android gibi açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir işletim sistemi değil. Popülaritelerinden dolayı ikisi de Apple’ın çözümlerine kıyasla daha fazla güvenlik tehdidi altındalar.

İki sistemin benzerliklerinden birisi de boş klasör sorunu. Android ve Windows’a yüklenen uygulamalar en azından bir klasör oluşturuyor. Bazı uygulamalar daha fazla klasör oluşturmakta. Siz uygulamayı kaldırınca bu boş klasörler cihazda kalmaya devam ediyor. Empty Folder Cleaner uygulaması bu noktada devreye giriyor.

Android Telefonda Boş Klasörleri Silmek

Android telefonda boş klasörleri silmek için öncelikle Empty Folder Cleaner uygulamasını Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla akıllı telefonunuza yükleyin.

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın. Eğer cihazınızda root erişimi sağlanmışsa, microSD kartınız varsa ve akıllı telefonunuz Android 4.4 KitKat veya daha güncel bir işletim sistemi versiyonunu çalıştırıyorsa cihaz sizden root dizinine erişim talebinde bulunacak.

Uygulama dahili depolama biriminde okuma ve yazma işlemleri için izninizi isteyecektir, onay verin.

Arayüzde iki seçenek bulunmakta. Eğer microSD kartınız yoksa ya da cihazınız root’lu değilse üstteki Delete Empty Folders butonunu kullanın. Cihazınız root’luysa ve microSD kartınız varsa ikinci butona dokunmalısınız.

Uygulama tespit ettiği boş klasörleri listeleyecek ve silindiklerini belirtecektir. Empty Folder Cleaner’ın ücretsiz olmasına rağmen reklam içermediğini sözlerimize ekleyelim.