Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy A8 (2018) Android 8.0 Oreo Güncellemesi İçin Çalışmalar Sürüyor

Samsung Galaxy A8 (2018) Android 8.0 Oreo güncellemesi ile ilgili yeni bir gelişme söz konusu. İdeal bir düzende Google Android işletim sisteminin yeni bir versiyonunu duyurup kullanıma sunduğunda, bu duyurunun üzerinden birkaç ay geçince kullanıma sunulan akıllı telefonlarda güncel Android versiyonunun kurulu olmasını bekleriz fakat birçok firma bu denli hızlı çalışamıyor, özellikle de Samsung.

Firmanın Ocak ayında satışa sunduğu Galaxy A8 (2018) ve Galaxy A8+ (2018) akıllı telefonlar kutularından Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle çıkıyordu fakat Oreo güncellemesi ile ilgili şu ana kadar herhangi bir açıklama yapılmadı. Duruma bakılırsa firma bu iki akıllı telefonu için Oreo güncellemesi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Samsung Galaxy A8 (2018) Android 8.0 Oreo Güncellemesi İçin Çalışmalar Sürüyor

GalaxyClub ve SamMobile sitelerinde beliren haberlere bakılırsa Galaxy A8 Oreo güncellemesi için çalışmalar yeni başlamış görünüyor. Galaxy A (2017) serisi cihazlar Oreo güncellemesini almaya başlamışken daha güncel A serisi bir cihazın hala Nougat sürümünde kalması şüphesiz can sıkıcı.

Samsung, Galaxy A serisi için büyük çapta güncellemeleri genellikle Temmuz ya da Ağustos ayında sunabiliyor, Galaxy A8 (2018) ve A8+ (2018) Oreo güncellemesinin de bu dönemden önce gelmesi pek mümkün değil.

Galaxy A8 akıllı telefon için test edilen Oreo beta test sürümünün firmware versiyonu A530FXXU2BRDx. Şu anki güncel Android Nougat firmware versiyonu ise A530FXXU2ARD3.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.